Duda i Morawiecki na czele rankingu zaufania. Jarosław Kaczyński zdobywa ranking nieufności

Duda i Morawiecki na czele rankingu zaufania. Jarosław Kaczyński zdobywa ranking nieufności Źródło: screen/YouTube/Wirtualna Polska

Andrzej Duda może myśleć pozytywnie przed zbliżającymi się wyborami prezydenckimi. Ostatni sondaż pokazuje, że głowa państwa cieszy się dużym zaufaniem Polaków. Podobnie, jak inni czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości. Jednak Jarosław Kaczyński nie ma powodów do zadowolenia.

Andrzej Duda, Mateusz Morawiecki, Beata Szydło - czołowi politycy Prawa i Sprawiedliwości mogą mieć powody do zadowolenia. Z wyników sondażu przeprowadzonego przez CBOS można wywnioskować, że to ludzie związani z partią rządzącą cieszą się największym zaufaniem Polaków. To z pewnością ciekawy materiał do analizy przed jesiennymi wyborami do Sejmu i Senatu.

Andrzej Duda liderem rankingu zaufania. Imponujący wynik

Prezydent Andrzej Duda nie tylko przewodzi w rankingu, lecz także może pochwalić się świetnym wynikiem. Aż 65 procent respondentów zadeklarowało, że ufa głowie państwa. Ten wynik pozostaje bez zmian w porównaniu z majowym sondażem. 

Premier Mateusz Morawiecki, drugi polityk cieszący się największym zaufaniem społeczeństwa, uzyskał 54 procent poparcia. Od zeszłego miesiąca nic się więc nie zmieniło. Trzecim najbardziej zaufanym politykiem okazuje się być Beata Szydło z 50 procentowym wynikiem. Kolejne miejsca również zajmują politycy związani z rządem.

Polityków związanych z opozycją znajdziemy w dalszej części rankingu. Szef PSL Władysław Kosiniak-Kamysz uzyskał 31 procent, Grzegorzowi Schetynie ufa tylko 24 procent ankietowanych, a Katarzynie Lubnauer - 22.

Polacy nie ufają liderom. Jarosław Kaczyński otwiera ranking

Oprócz zaufania, respondenci deklarowali także jego brak. W tej części badania zdecydowanie zwyciężają liderzy obu dużych partii - Grzegorz Schetyna i Jarosław Kaczyński. Politykowi z Platformy Obywatelskiej nie ufa aż 50 procent Polaków i trzeba tu odnotować wzrost o 4 punkty procentowe w stosunku do poprzedniego badania, a prezesowi Prawa i Sprawiedliwości nie budzi zaufania u 40 procent rodaków. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Co ciekawe, w tym rankingu ostatnie miejsce na podium przypadło Beacie Szydło. Byłej premier i Robertowi Biedroniowi nie ufa 35 procent ankietowanych. Wynik o jeden procent mniejszy uzyskał Zbigniew Ziobro. Premierowi Morawieckiemu nie ufa 29 procent respondentów, mniej niż np. Katarzynie Lubnauer. 

Ankiety były przeprowadzane przez CBOS między 6 a 13 czerwca na grupie 1073 dorosłych mieszkańców Polski. Użyto metody wywiadów bezpośrednich wspomaganych komputerowo.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Wielki sekret Roksany Węgiel wyszedł na jaw! Z wrażenia opadną wam szczęki!
  2. Henryka Krzywonos w dniu ślubu wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono jej ślubne zdjęcie. Nie poznacie legendy Solidarności!
  3. TVP: podczas pogrzebu z trumny dochodziły dźwięki. Żałobnicy przerażeni, interweniował lekarz
  4. Oburzony juror "Mam talent" przerwał występ 11-latce. Wszystkim aż odebrało mowę
  5. Pracownik pałacu ujawnia porażające kulisy małżeństwa księżnej Kate i Williama. To nie bajka, a koszmar
  6. Katarzyna Dowbor już dłużej nie mogła milczeć. Wyjawiła całą prawdę o pijących uczestnikach programu "Nasz nowy dom"
  7. Straszna historia gwiazdora Polsatu. Popełnił samobójstwo przez aktorkę

Źródło: Polsat News

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News