Doradca Dudy z drugim wyrokiem. Pierwszy był za potrącenie policjanta

Doradca Dudy z drugim wyrokiem. Pierwszy był za potrącenie policjanta Źródło: Facebook/Jerzy Milewski - Kandydat do Rady Miasta Gdańsk

Andrzej Duda znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak okazało się, że jego doradca w skandaliczny sposób potraktował policjanta. Pomimo jasnych instrukcji nie dość, że potrącił funkcjonariusza, to bezlitośnie go znieważał. Zapadł już jeden prawomocny wyrok w sprawie.

Andrzej Duda znalazł się w ogniu krytyki po tym, jak do mediów trafiła informacja na temat jego współpracownika. Jerzy Milewski, radny Prawa i Sprawiedliwości w Gdańsku oraz członek Narodowej Rady Rozwoju przy prezydencie Andrzeju Dudzie, został ostatnio gwiazdą bardzo przykrego zajścia, w którym dopuścił się znieważenia funkcjonariusza służby prawa.

Andrzej Duda nie wie o dwóch wyrokach swojego doradcy?

Chociaż ciężko w to uwierzyć, nawet zajmując równie odpowiedzialne, publiczne stanowisko, Jerzy Milewski nie mógł się powstrzymać nie tylko od niesłuchania bezpośrednich poleceń służby prawa, ale też od znieważenia osób je wydających.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W czwartek Sąd Rejonowy w Sopocie uznał go winnym znieważenia policjanta. Wyrok jest nieprawomocny, ale radny PiS ma na swoim koncie jeszcze jeden, tym razem prawomocny wyrok w tej sprawie. Doradca Andrzeja Dudy w zakresie innowacji miał najpierw potrącić funkcjonariusza, a podczas gdy tamten wpisywał mu mandat, zwymyślać go, nazywając go "durniem".

Jeżeli wyrok stanie się prawomocny, radny Prawa i Sprawiedliwości będzie musiał nie tylko pokryć koszty sądowe, ale też zapłacić tysiąc złotych grzywny i drugie tyle zadośćuczynienia. To wszystko pomijając pierwszy, prawomocny wyrok, który już zapadł w tej sprawie - wówczas radny musiał zapłacić 500 złotych za potrącenie tego samego policjanta.

- W pewnym momencie, nie zważając na wydawane mu polecenia, mężczyzna ruszył i potrącił funkcjonariusza stojącego przed samochodem. Uderzony w kolano przewrócił się na jezdnię. Na szczęście nic poważnego mu się nie stało i dalej mógł pełnić służbę - miała powiedzieć "Trójmiejskiej Wyborczej" komendant Magdalena Michalewska z gdańskiej policji.

Dzisiaj grzeje: 1. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
2. Nie żyje bohaterka najsłynniejszego ślubu w Polsce

Jerzy Milewski nie zamierza jednak zaakceptować wyroku. Planuje odwoływać się od niego "gdzie się tylko da". Pozostaje zaczekać, czy zwróci się z prośbą o interwencję do swojego przełożonego.

- Kategorycznie nie zgadzam się z tymi wyrokami sądów. Od początku twierdzę to samo: policjant symulował upadek, a cała sytuacja została obliczona na to, żeby zrobić mi jakąś krzywdę, ponieważ nie uklęknąłem przed władzą - powiedział ostatnio radny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Potrzebujesz gotówki? Istnieją dwa banalne sposoby, żeby szybko ją zdobyć
  2. Będzie NOWE 500 PLUS! Dostaną zarabiający poniżej 6 tys. złotych
  3. Uwielbiana gwiazda przez lata ukrywała straszliwą chorobę. Ślady na ciele zasłaniała makijażem, teraz choroba zaatakowała jej twarz [ZDJĘCIA]
  4. Gdzie jest grób Witolda Pyrkosza? Wiele osób może się mocno zdziwić
  5. Sceny rozrywają serce. Na premierze filmu Anna Woźniak-Starak nagle zalała się łzami, chwilę później Agnieszka wpadła w rozpacz
  6. Pilne informacje TVN. Po 25 latach rozwiązano zagadkę jednego z najbardziej tajemniczych zaginięć w historii Polski

źródło: natemat

Następny artykuł