Andrzej Duda - komunikat
WOJTEK RADWANSKI/AFP/East News
Monika Majko - 21 Sierpnia 2020

Właśnie pojawił się komunikat od Andrzeja Dudy. Jego słowa obejmują miliony osób

Andrzej Duda wystosował oficjalny komunikat, którego treść opublikowano na stronie prezydent.pl. Prezydent Polski skierował kilka ważnych słów do Polaków.

Andrzej Duda zwrócił się do polskich rolników w najnowszym komunikacie, którego treść opublikowano na rządowej stronie. To ważne słowa dla milionów obywateli. W przesłaniu prezydenckim na tegoroczne uroczystości dożynkowe, Andrzej Duda podziękował rolnikom, za ich pracę na rzecz państwa.

Andrzej Duda przekazał Polakom przesłanie na tegoroczne uroczystości dożynkowe

Dożynki to coroczne ludowe święto plonów, które tradycyjnie celebrują mieszkańcy polskich wsi po ukończeniu żniw i prac polowych. W związku z uroczystościami dożynkowymi, prezydent Polski Andrzej Duda wystosował przesłanie do rolników.

Tata KacperkaW głowie się nie mieści, co zrobił ojciec. Przez niego umarł 3,5-letni KacperekCzytaj dalej

- Dożynki to święto, w którym od wieków wyraża się polska tradycja i tożsamość; święto dziękczynienia, radości i dumy. [...] Dziękujemy Bogu za życiodajne płody natury i za błogosławieństwo dla ludzkiej pracy. Dziękujemy także Wam, rolnikom. W imieniu wszystkich rodaków pragnę z najgłębszym szacunkiem wyrazić wdzięczność polskim gospodarzom za całoroczny trud na roli, za przyniesione plony i za wierność ojczystej ziemi - rozpoczął prezydent.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ślub polskich gwiazdStare zdjęcia ślubne polskich gwiazd. Ibisz i Cichopek rozwalili system, widok zwala z nógCzytaj dalej

Prezydent Duda podziękował rolnikom

W dalszej części dokumentu prezydent dziękuje wszystkim rolnikom za wkład w budowanie państwa i ich ciężką prace na rzecz kraju. Andrzej Duda podkreślił, jak ważna dla rozwoju całego państwa jest wieś, która według polityka stanowi ostoję tradycyjnych wartości.

- Pracowita polska wieś jest zarazem ostoją gorliwego patriotyzmu. Tu pieczołowicie chroni się i pielęgnuje fundamentalne wartości, bez których polskość nie mogłaby trwać i się rozwijać. Pokolenia polskich chłopów niejednokrotnie składały ofiarę krwi w obronie wolności Ojczyzny - przekazał Andrzej Duda.

Dzisiaj grzeje:

1. Brat cioteczny potwierdził. Sytuacja trwa już od dawna, chodzi o zdrowie Kaczyńskiego

2. Możesz zapłacić nawet 10 tys. zł grzywny, ministerstwo ostrzega. Przepis wchodzi w życie od 1 września

3. Andrzej Walicki nie żyje. Bardzo smutna wiadomość z ostatniej chwili

Na koniec przesłania prezydent podkreślił, że liczy się z polskim rolnikami i będzie ich wspierał w działaniach i inicjatywach, mających na celu rozwój polskiego rolnictwa i poprawę warunków życia na wsi. Prezydent złożył życzenia wszystkim przedstawicielom polskiej wsi.

- Wszystkim, którzy w tych dniach biorą udział w uroczystościach dożynkowych, życzę radosnego świętowania. Bardzo serdecznie Państwa pozdrawiam. Niech szczęśliwość, pomyślność i dostatek stale będą obecne w Państwa domach i gospodarstwach, niech wypełniają Państwa życie teraz i we wszystkich kolejnych latach. Szczęść Boże - zakończył swoje przesłanie Andrzej Duda.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Polsat przekazał dramatyczne informacje. Nie żyje 223 osoby, koszmar w Polsce
  2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Tragiczny bilans wyjazdu nad polskie morze
  3. Władze nagle wydały ostrzeżenie. Duże niebezpieczeństwo, trzeba uważać
  4. Gwiazdorska para w żałobie. Stracili drugie dziecko w ciągu roku
  5. Aleksander Kwaśniewski przerwał milczenie, zdobył się na pełną szczerość. Jego opinia ws. pensji dla Agaty Dudy może namieszać

Ciąża31-latka od 15 lat jest w ciąży. Zdjęcia trafiły do sieci, ciężko uwierzyćCzytaj dalej

Źródło: Prezydent

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News