Andrzej Duda pożegnał wielkiego Polaka
Prateek Gautam Unsplash.com
Irmina Jach - 18 Września 2020

Wiadomość o śmierci właśnie przeszyła media. Andrzej Duda pogrążył się w smutku

Andrzej Duda pogrążył się w głębokiej żałobie. Media obiegła właśnie wiadomość o śmierci wielkiego Polaka. Trudno uwierzyć w jego niespodziewane odejście. Zmarły mężczyzna znacznie przyczynił się do rozwoju kultury naszego kraju. To nieodżałowana strata. Przyjaciołom, bliskim i współpracownikom składamy najszczersze kondolencje.

Andrzej Duda, za pomocą mediów społecznościowych, przekazał wiadomość o niespodziewanej śmierci zasłużonego Polaka. Internauci pogrążyli się w żałobie, nie mogą uwierzyć w to, co się stało. Dzieła zmarłego mężczyzny na zawsze zapiszą się w polskiej kulturze. To niejedyna tragiczna wiadomość, którą przekazaliśmy dziś.

WiadomościPod pałacem prezydenckim gromadzą się tłumy, zaraz się zacznie. Wiemy, co się dziejeCzytaj dalej

Andrzej Duda przekazał informacje o śmierci wielkiego Polaka

- Ze smutkiem przyjąłem wiadomość o odejściu profesora Andrzej Pityńskiego, Kawalera Orderu Orła Białego. Rzeźbiarza. Twórcy wielu pomników, w tym Pomnika Katyńskiego z New Jersey. Pogrążonych w żalu niech wspiera myśl, że pan profesor będzie na wieki żył w swoich dziełach. RiP - napisał Andrzej Duda na Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Mąż zamontował ukrytą kameręMąż zamontował w domu ukrytą kamerę. Na jaw wyszła koszmarna prawda, najbardziej cierpiały dzieciCzytaj dalej

Andrzej Pityński rodził się w roku 1947 roku w Ulanowie (województwo podkarpackie). Jego dzieciństwo przebiegało niezwykle burzliwie. Rodzice, którzy byli żołnierzami Armii Krajowe, nie złożyli broni nawet po zakończeniu wojny. Zmagali się z ciągłymi rewizjami i prześladowaniami. Artysta twierdził, że wspomnienia rozwinęły u niego idee patriotyczne. Przyszłego rzeźbiarza wychowywał dziadek. Ojciec spędził wiele lat w więzieniu. To właśnie senior przekazał Andrzejowi Pityńskiemu miłość do koni, które później stały się jednym z głównych tematów jego twórczości.

Ceniony rzeźbiarz był absolwentem Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie. Pierwsze szlify zdobywał w pracowni profesora Mariana Koniecznego i profesora Jerzego Bandury. Jego debiutem artystycznym było popiersie Ignacego Jana Paderewskiego, które wykonał w 1973 roku. Rok później Andrzej Pityński wyemigrował do Stanów Zjednoczonych, gdzie początkowo pracował fizycznie przy rozbiórce starych domów i studiował na podyplomowej uczelni artystycznej. Przez kilka lat był asystentem amerykańskiego rzeźbiarza, Alexandra Ettle.

Dzisiaj grzeje:

1. Joanna Koroniewska zdruzgotana, śmierć uderzyła za wcześnie. Ukochana osoba w jej życiu odeszła, boli do dziś

2. Pamiętacie Piotrusia z „Kogla-mogla”? Niesamowite, jak potoczyły się jego losy

3. Na miejscu mnóstwo karetek, policja i śmigłowiec ratunkowy. Porażające wiadomości z polskiej miejscowości

Najsłynniejszym dziełem rzeźbiarza, o którym wspomina we wpisie Andrzej Duda, był Pomnik Katyński w Jersey City, który przedstawia polskiego oficera, który osuwa się martwy od ciosu w plecy zadanego karabinowym bagnetem. Na warszawskim Żoliborzu stoi kolejne wiekopomne dzieło artysty - monument upamiętniający armię generała Józefa Hallera. Marzeniem rzeźbiarza było przekazywanie polskiej myśli patriotycznej osobom mieszkającym poza granicami kraju. Niestety, jego misja została przerwana przez śmierć. Składamy kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Emeryci mogą być wściekli. Wszyscy Polacy będą dostawali tyle samo?
  2. Upojna randka Justyny Żyły. Nie ukrywa niczego, pokazała wszystko na Instagramie (FOTO)
  3. Na parkiet nagle wkroczyła para kilkulatków. Nagranie jest powalające, wszyscy dookoła nie mogli oderwać od nich oczu
  4. Wierni w żałobie, tragiczne wieści obiegły media. Nie żyje uwielbiany duchowny, miał tylko 46 lat
  5. Wszyscy do końca mieli nadzieję. Tragiczny finał poszukiwań zmroził policję i strażaków
  6. Obłędnie soczyste pierogi z mięsem z rosołu, doskonały pomysł na obiad dla całej rodziny za grosze

Kobieta obserwowała swój rosnący brzuchBrzuch kobiety rósł zbyt szybko jak na ciążę. Podczas badania USG lekarze nie wiedzieli co powiedziećCzytaj dalej

Źródło: Twitter/Biznes i Styl

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News