Apel Andrzeja Dudy do Polaków. Padły ważne słowa

Apel Andrzeja Dudy do Polaków. Padły ważne słowa Źródło: youtube TVP Info

Andrzej Duda po raz kolejny zwrócił się do rodaków z ważnymi słowami, licząc, że przekona jeszcze tych, którzy nie do końca zdają sobie sprawę z wagi zagrożenia. Z jego ust padły istotne informacje oraz gorąca prośba.

Andrzej Duda nie przestaje mobilizować rodaków do tego, aby wspólnie uporać się z obecnym problemem zdrowotnym. Głowa państwa pozostaje w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami, jednak tym razem postanowił ponownie bezpośrednio zwrócić się do "szarego Kowalskiego".

Prezydent Andrzej Duda trzyma rękę na pulsie

Andrzej Duda na bieżąco otrzymuje od ministerstwa zdrowia dane dotyczące ilości zachorowań oraz komplikacji wynikających z zarażenia się wirusem SARS-Cov-2, który wywołuje chorobę COVID-19. Ostatnie wydarzenia oraz gwałtowny wzrost liczby infekcji na terenie kraju zmusiły władze do podjęcia drastycznych środków prewencyjnych, tak aby ograniczyć ekspansję choroby na jeszcze większą skalę. Premier Morawiecki po postanowieniu o zawieszeniu zajęć w szkołach, dołączył do tego postanowienie o zamknięciu do odwołania wszystkich kawiarni, restauracji oraz barów. Miejsca te mogą serwować dania jedynie na wynos, poza lokalem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Ważne słowa skierowane do wszystkich Polaków

Pomimo działalności służb prezydent postanowił zwrócić się do obywateli, którzy bagatelizują problem społecznej kwarantanny. W ważnych słowach Andrzej Duda prosił obywateli, aby w przypadku zaobserwowania u siebie symptomów charakterystycznych dla koronawirusa pod żadnym pozorem nie udawać się do lokalnych przychodni czy ośrodków zdrowia. Niesie to ryzyko zarażenia postronnych osób niebezpiecznym wirusem. W wystosowanym apelu prezydent podkreślał, żeby w takim przypadku powinno skorzystać się ze specjalnej infolinii lub konsultacji z lekarzem rodzinnym, który na pewno będzie wiedział. jakie kroki podjąć i kogo powiadomić o zaistniałej sytuacji.

Dzisiaj grzeje: 1. Ważny komunikat sanepidu ws. koronawirusa. Pilne poszukiwania, wielkie niebezpieczeństwo

2. Restauracje, kawiarnie i bary zostaną zamknięte. Oficjalne stanowisko premiera

Okres izolacji społecznej jest bardzo ważny

Obecnie w Polsce panuje okres izolacji, który według służb oraz rządzących jest najlepszym możliwym wyjściem. Pozwoli to ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, gdyż kontakty społeczne zostaną drastycznie ograniczone. W oświadczeniu wydanym przez Premiera Rady Ministrów, Mateusz Morawiecki zwrócił uwagę, że jest to realna szansa na opanowanie epidemii i powinniśmy wyciągać wnioski z błędów popełnionych przez Włochów, którzy rządowe decyzje o izolacji administracyjnej potraktowali jako czas wolny i dalej chętnie spotykali się w miejscach publicznych. Obecnie to właśnie Włochy mają największy problem epidemiologiczny.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kobieta wyleczona z koronawirusa zdradza, co zrobiła, żeby wyzdrowieć. Nie była nawet hospitalizowana
  2. Polscy skoczkowie poddani kwarantannie. W izolatce również Adam Małysz
  3. Nauczyciel szkoły podstawowej ma koronawirusa. Szkoła ostrzega rodziców
  4. Czy koronawirusem można zarazić się przez jedzenie? Najnowsze badania nie pozostawiają wątpliwości
  5. Karygodne zachowanie księdza. Agata nie mogła uwierzyć, gdy zobaczyła co robi
  6. Oficjalna wiadomość. Ważne zmiany dotyczące zakupów w Polsce

Źródło: WP Informacje

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News