Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie

Andrzej Duda przekazał informacje o nagłej śmierci. Nie żyje bliska mu osoba, wielu Polaków pogrążonych w żałobie Źródło: Pikio.pl

Andrzej Duda przekazał tragiczne informacje o nagłej śmierci, to ogromny cios dla wielu Polaków. Smutne wiadomości obiegły krajowe media.

Andrzej Duda przekazał smutne informacje o nagłej śmierci. Prezydent pogrążony jest w żałobie. Tragiczne informacje obiegły krajowe media, wielu Polaków nie może w to uwierzyć.

Andrzej Duda poinformował o nagłej śmierci

Nie żyje ks. Stanisław Jurczuk, prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oraz Członek Narodowej Rady Rozwoju. Informacje o jego nagłym odejściu przekazał Andrzej Duda. Prezydent jest wyjątkowo zasmucony tragicznymi doniesieniami, którymi podzielił się za pomocą swoich mediów społecznościowych.

- Niestety otrzymaliśmy dziś smutną wiadomość. Odszedł nagle ks. Stanisław Jurczuk – Prezes Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej, Członek Narodowej Rady Rozwoju. Człowiek silnej wiary i silnej woli. Całym sercem pomagał innym. RiP – przekazał prezydent w sobotę rano na swoim oficjalnym Twitterze.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Andrzej Duda wraz z żoną są w żałobie po śmierci cenionego duchownego

Ksiądz Jurczuk był członkiem sekcji "Polityka społeczna" Narodowej Rady Rozwoju, a od 1995 roku pełnił funkcję prezesa Katolickiego Stowarzyszenia Niepełnosprawnych Archidiecezji Warszawskiej oraz zarządzał Domem Rehabilitacyjno-Opiekuńczym w Milanówku. Duchowny był także laureatem wielu nagród za działalność na rzecz osób niepełnosprawnych. Informacje o śmierci niezwykle cenionego mężczyzny wstrząsnęły wieloma Polakami.

- Pogrążeni w głębokim smutku i osieroceni informujemy, że nagle i niespodziewanie, w świętym czasie Triduum Paschalnego, odszedł do Domu Ojca ks. Stanisław Jurczuk. Założyciel i Prezes naszego Stowarzyszenia. Był dla nas Ojcem i Przewodnikiem, trwamy w wierze i modlitwie o życie wieczne w niebie dla jego duszy. Przyjaciele, podopieczni placówek, współpracownicy – napisano na stronie Stowarzyszenia.

Dzisiaj grzeje: 1. Tegoroczna Wielkanoc zapisze się czarnymi zgłoskami. Podano jedyny dzisiaj bilans ofiar i zakażonych, nie jest dobrze

2. Ministerstwo Zdrowia wprowadza na Wielkanoc istotną zmianę. Będzie obowiązywała jedynie przez 2 dni

Informacja o śmierci duchownego pojawiła się również na stronie Kancelarii Prezydenta. Para prezydencka wyraziła ogromne ubolewanie z powodu śmierci cenionego mężczyzny.

- Prezydent Andrzej Duda i Pierwsza Dama Agata Kornhauser-Duda z żalem przyjęli wiadomość o śmierci księdza Stanisława Jurczuka - napisano na stronie Kancelarii Prezydenta.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Liczba ofiar wirusa SARS-CoV-2 przekroczyła już 100 tysięcy. Niepokojące dane Uniwersytetu Hopkinsa 
  2. Jerzy Brzęczek nie będzie już trenerem reprezentacji? Wszystko wyjaśni się w kolejnych miesiącach
  3. Rząd jednak wycofał się z zakazu. Obostrzenie zostało anulowane
  4. Jackowski jakiś czas temu miał czarną wizję. Służby potwierdziły, że miał rację, wydarzyło się najgorsze
  5. Pamiętacie Tatu? Aż trudno uwierzyć, jak dzisiaj wygląda brunetka z duetu, powalające zdjęcia
  6. Radio Zet przekazało ważny komunikat od sanepidu. Popularny twaróg pilnie wycofywany z niepokojącego powodu

źródło: TVP Info

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News