Kaczyński i Duda obiecali, że je uratują. Krowy z Deszczna trafią do rzeźni

Kaczyński i Duda obiecali, że je uratują. Krowy z Deszczna trafią do rzeźni Źródło: Twitter/Kancelaria Prezydenta

Andrzej Duda w maju tego roku publicznie powiedział, że rząd zrobi wszystko, co w jego mocy, aby pomóc stadu dzikich krów spod Deszczna. Pół roku później ponad sto zwierząt wciąż jest bez dachu nad głową i lada moment mogą trafić do rzeźni.

Andrzej Duda w statusie na Twitterze w maju tego roku obiecywał, że odnalezione "dzikie" stado krów spod Deszczna znajdzie dach nad głową. Taka liczba bezdomnych zwierząt - a było ich około 180 - to bezprecedensowy przypadek. Właściciel obór, który zadeklarował, że zaopiekuje się krowami, nieoczekiwanie wycofał się z umowy. Jego zdaniem wokół sprawy zrobił się za duży szum medialny.

Andrzej Duda nie będzie mógł wywiązać się z danej obietnicy?

Tomasz Copija, właściciel zagrody "Ocalenie", która zajmuje się opieką nad zaniedbanymi zwierzętami, wypowiedział się na temat decyzji właściciela obór.

- Nie chce już być dłużej kojarzony z tym stadem. Wylała się na niego fala hejtu, a obcy ludzie zaczęli publikować w internecie zdjęcia rozwalających się obór - wyjaśnił sytuację mediom Tomasz Copija.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ


Rolnik wycofał się ze sprzedaży 10 ha pola w okolicach Naczkowa pod Nysą. Mimo "opłakanego" stanu obór przeszły już one częściowy remont i miały zostać przystosowane dla bezdomnych zwierząt. Żyjące od 20 lat na pastwiskach krowy miały tam trafić już w grudniu.

- Wycofujemy się, to już zdecydowane. Nie podpisaliśmy umowy wstępnej, to nie było jeszcze dogadane. Mamy w okolicy pola, podobnie jak i inni znajomi rolnicy. Tu chodzi o stado dzikich krów, które w przyszłości mogą stanowić poważny problem i powodować szkody w okolicy - powiedział mediom jeden z rolników, do których należą pola.

Obietnica rządu może pozostać niespełniona

Odstąpienie od umowy oznacza, że wbrew obietnicom rządu, krowy mogą trafić pod nóż. Do tej pory dom znalazło tylko 50 z ponad 180 zwierząt. Nie tak dawno temu sam Jarosław Kaczyński mówił, że kwestia zapewnienia im dachu nad głowami jest priorytetowa ze względu na relacje rządu z aktywistami. Szef PiS-u przekonywał, że jego rząd ceni sobie współpracę z ekologami.

Dzisiaj grzeje: 1. Dziewczyna chciała zrobić zdjęcia dla chłopaka. Aparat uchwyci PRZERAŻAJĄCĄ postać za jej plecami
2. Prawo i Sprawiedliwość i wielu Polaków właśnie pogrążyło się w żałobie. Najgorsze doniesienia ze szpitala, nie żyje Stefan Strzałkowski

- Jest to kwestia relacji tego rządu i naszej formacji politycznej z tą częścią społeczeństwa, która jest wrażliwa, która lubi, kocha zwierzęta i angażuje się w tego rodzaju sprawy - powiedział jakiś czas temu Jarosław Kaczyński.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Za zakupy Niemczech możesz zapłacić WYSOKĄ karę. Rząd wprowadził surowy zakaz
  2. Emilia Krakowska zachwycała jako Jagna w ''Chłopach''. Dziś ma 79 lat. Nie uwierzycie jak wygląda
  3. Doniesienia są druzgocące. Nie żyje polski dziennikarz
  4. 3-dni po strasznej śmierci 6-latki mama zajrzała do szafki dziewczyny. Znalezisko ścięło ją z nóg
  5. Kierowcę ogarnęła wściekłość po wypadku. Nagle zalał się łzami pojmując co leży na asfalcie

źródło: gazeta

Następny artykuł