Andrzej Duda wydał oświadczenie.
pikio.pl
Jakub Kossakowski - 7 Maja 2020

Polacy nie mogli się spodziewać. Andrzej Duda wydał właśnie pilne oświadczenie

Nikt się tego nie spodziewał. Andrzej Duda nagle zdecydował się na wystąpienie, w trakcie którego wydał oświadczenie. Musiał rzecz jasna poruszyć kwestię ostatnich wydarzeń. Ciężko uwierzyć w to, co mówił prezydent. Jaki był powód tak nagłej decyzji i co powiedział Andrzej Duda?

Nie minęło wiele czasu od debaty prezydenckiej, która odbiła się głośnym echem w mediach, a Andrzej Duda ponownie dał o sobie znać. Wszystko za sprawą pilnego i niespodziewanego oświadczenia, które wydał prezydent. Czego dotyczyło to wystąpienie?

Zenek Martyniuk po aresztowaniu synaZnajomy Zenka Martyniuka ujawnił zatrważające szczegóły. Nie mieści się w głowie, co zrobił po aresztowaniu synaCzytaj dalej

Andrzej Duda nagle wydał istotne oświadczenie

W ostatnim czasie Andrzej Duda wydawał niespodziewane oświadczenia, tym razem prezydent odniósł się do niezwykle istotnej kwestii, która dotyczy wszystkich Polaków. Wiele osób zastanawia się, czym została spowodowana decyzja, by nagle wydać oświadczenie. Co powiedział prezydent podczas wystąpienia, które zostało zaplanowane na czwartek o 11:30?

Prezydent Andrzej Duda wypowiedział się o tematach związanych z infrastrukturą i planowanych jej modernizacjach. Nadmienił, że są one niezbędne do przestrzegania praw obywatelskich. Zdaniem prezydenta komunikacja zbiorowa i publiczna jest tego kluczowym elementem. Nadmienił, że w Polsce przez wiele lat brakowało nowoczesnej kolei. W związku z tym wybudowane zostanie 200 nowych stacji.

Wszyscy prawdopodobnie spodziewali się, że Andrzej Duda poruszy tematy ważniejsze od modernizacji kolei. Należą do nich przykładowo nadchodzące wybory, których bezpieczne przeprowadzenie napotkało istotne przeszkody w postaci zagrożenia epidemiologicznego. Zamiast tego Polacy zostali uraczeni anegdotami dotyczącego tego, jak niezwykle istotna w życiu jest prawidłowa infrastruktura. Warto zauważyć, że w dobie pandemii wiele połączeń między miastami zostało zawieszonych.

Prezydent Andrzej Duda wyjaśnił, że modernizacja kolei jest istotna ze względu na ochronę środowiska. Uzasadnił to tym, że pociągi są napędzane elektrycznie i tym samym generują mniej spalin. Niestety Andrzej Duda nie wspomniał już o tym, że energia w naszym kraju czerpana jest przede wszystkim z węgla, który ciężko uznać jako ekologiczne źródło energii.

- Patrząc długofalowo, to jest wsparcie dla społeczności lokalnych, to jest likwidacja wykluczenia komunikacyjnego. W naszym przeświadczeniu jest to budowa wielkiego programu tworzenia nowoczesnej Polski. W pełni dostępnej mieszkańcom - powiedział podczas wystąpienia Andrzej Duda. Później prezydent odniósł się do nadchodzących wyborów.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

poszukiwaniaNagły komunikat policji w sprawie Kacperka. Zdjęcia mówią wszystko, ciężko powstrzymać łzyCzytaj dalej

Prezydent poruszył kwestię wyborów

Prezydent ubolewał nad zaistniałym podziałem w Zjednoczonej Prawicy. Andrzej Duda przyznał, że podczas spotkania w pałacu prezydenckim wymienił się z Jarosławem Gowinem i jego ludźmi spostrzeżeniami dotyczącymi wyborów. Starali się wówczas osiągnąć kompromis. Ponadto Andrzej Duda na bieżąco konsultował wszystko z Łukaszem Szumowskim. Prezydent nadmienił, że cieszy się z aktualnie osiągniętego kompromisu, który zdaniem Andrzeja Dudy potwierdziło dzisiejsze głosowanie.

- Mam nadzieję, że wybory odbędą się jak najszybciej i zostaną przeprowadzone w sposób bezpieczny. Ta kwestia leży w gestii marszałek sejmu, to ona ma decydujący głos. Ja w te kwestie nie będę się włączał - powiedział Andrzej Duda podczas wystąpienia.

Dzisiaj grzeje:

1. Po debacie widzowie TVP usłyszeli, co Duda powiedział prosto do mikrofonu. Niestety się nie przesłyszeli

2. Ogromny przełom. Pierwszy kraj od 1 lipca otwiera granice dla turystów

Prezydent Andrzej Duda, kończąc swoje przemówienie potwierdził, że wyraża nadzieję, iż uda mu się pełnić funkcję prezydenta w kolejnej kadencji. Nadmienił, że chce budować nowoczesną Polskę, w której wszyscy mają dobrą pracę, odpowiednie zarobki, wsparcie dla rodzin oraz seniorów, a także infrastrukturę.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Złe wieści z samego rana. MZ podało nowe informacje
  2. Mama Anny Lewandowskiej wygadała się. Szczegóły porodu wyszły na jaw, było zupełnie inaczej
  3. Kotlet inny niż wszystkie, schabowe i mielone nie mają szans. Prosty przepis na wyjątkowe danie, palce lizać
  4. Dostałeś podobną wiadomość? Nie klikaj pod żadnym pozorem, możesz stracić wszystkie pieniądze
  5. Zrobiła w internecie jedną rzecz, zaraz potem straciła dziecko. Teraz ostrzega innych rodziców
  6. Zapomniany sposób od rolników starszej daty na najbujniejsze zbiory pomidorów. Wyrastają piorunujące okazy

Życie w czasie PRL-u wyglądało zupełnie inaczej niż dziśWasze dzieci nie pamiętają. 15 zdjęć ukazujących całą prawdę o PRLuCzytaj dalej

Źródło: Onet

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News