Co za wpadka. Kompromitująca wtopa na profilu kancelarii prezydenta Dudy

Co za wpadka. Kompromitująca wtopa na profilu kancelarii prezydenta Dudy Źródło: youtube.com/tvrepublika

Andrzej Duda znalazł się w centrum szyderstw ze strony internautów. Kancelaria prezydenta, która na bieżąco za pomocą social mediów informuje o poczynaniach głowy państwa, napisała o spotkaniu, które odbyło się z przedstawicielem zupełnie innego państwa, niż sugerował to post. Pomylenie dwóch, całkowicie odrębnych krajów mogło kosztować Polskę dobry PR przed ważnym, międzynarodowym szczytem.

Andrzej Duda ma powody do wstydu. Kancelaria prezydenta, która na bieżąco informuje o wszystkich poczynaniach głowy państwa, popełniła błąd, który mógł kosztować Polskę uznanie na arenie międzynarodowej. W informacji umieszczonej na Twitterze doszło do niezręcznej pomyłki, polegającej na nieodróżnieniu od siebie całkowicie dwóch, odrębnych i niezależnych od siebie państw. Wpis prezydenckich urzędników stał się istnym hitem, a dyskusja nad jego treścią rozgrzała cały polski internet.

Andrzej Duda ma się czego wstydzić. Straszny błąd kancelarii prezydenta

Prezydent, który przebywa obecnie na szczycie Inicjatywy Trójmorza, czyli grupy zrzeszającej Austrię, Bułgarię, Chorwację, Czechy, Estonię, Litwę, Łotwę, Polskę, Rumunię, Słowenię, Węgry i Słowację musiał mieć nie lada stres przed prezydentem Słowenii. A wszystko przez wpis jego kancelarii, która pomyliła państwo ze Słowacją, a nawet stwierdziła, że Ljubjana jest stolicą naszych południowych sąsiadów.

- Prezydent Andrzej Duda jest w Ljubjanie, gdzie weźmie udział w szczycie Trójmorza. Wizytę zacznie spotkaniem z prezydentem Słowacji Borutem Pahorem - głosił wpis na Twitterze kancelarii.

Ten wpis wzbudził nie lada emocje wśród internautów, którzy wytknęli Dudzie karygodną pomyłkę. Zważając na polskie relacje międzynarodowe w ostatnim czasie, to taka wpadka mogła kosztować kolejnego z potencjalnych sojuszników Polski. Na szczęście, najprawdopodobniej ta informacja nie dotarła do przedstawicieli słoweńskiego rządu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Internauci bezlitośni dla Dudy

Pod wpisem kancelarii bardzo szybko pojawiły się komentarze ze strony internautów, którzy wypomnieli Dudzie i urzędnikom błąd. Część z tych komentarzy została już dawno pokasowana przez przedstawicieli kancelarii, ale te, które się zachowały, wytykają Dudzie i całej administracji partii rządzącej rozliczne błędy i pomyłki. Nie brakowało, chociażby nawiązań do słynnego San Escobar, czyli nieistniejącego państwa, z którym negocjacje miał prowadzić były minister spraw zagranicznych - Witold Waszczykowski.

- Słowenia czy Słowacja? Praga warszawska czy Praga czeska? Nie, żeby dziwiło, że w geografię też nie umiecie - napisał internauta

- Nie odróżniacie Bieruta od Bejrutu – dopisał inny obserwator prezydenta, w odpowiedzi na post

ZOBACZ TAKŻE

  1. Wielka tragedia dotknęła Danutę Wałęsę. Kobieta dopiero niedawno postanowiła o tym powiedzieć. To straszne! Reakcja Lecha jest oburzająca!
  2. Nie uwierzycie jak Iwona Pavlovic wyglądała jako nastolatka! Była PIĘKNA! Te zdjęcia zwalają z nóg!
  3. Z ostatniej chwili: Polsat informuje o tragedii rodzinnej na zachodzie Polski. Chłopiec nie żyje, matka i braciszek w szpitalu
  4. Zastygliśmy, gdy zobaczyliśmy jak teraz wygląda żona Wiśniewskiego, Mandaryna. Ale jej 16-letnia córka deklasuje nawet Roksanę Węgiel
  5. Roksana Węgiel w końcu przerywa milczenie ws. zatrzymania przez policję. To tłumaczenie nie spodoba się wielu fanom
  6. Boczek z Kiepskich pokazał się z córką. Dziewczyna niesamowicie go przypomina

Źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News