Andrzej Duda podjął kluczową decyzję. Wiemy kto zostanie marszałkiem seniorem Sejmu

Andrzej Duda podjął kluczową decyzję. Wiemy kto zostanie marszałkiem seniorem Sejmu Źródło: .

Andrzej Duda po śmierci Kornela Morawieckiego miał ciężką decyzję do podjęcia. Musiał wybrać marszałka seniora, który udźwignie ten ciężar po zmarłym ojcu obecnego premiera. Jego decyzja niektórych może zaskoczyć, choć rzecznik prezydenta twierdzi, że to świetny wybór.

Andrzej Duda podjął już decyzję w sprawie nowych marszałków seniorów. Po śmierci Kornela Morawieckiego, ojca obecnego premiera, uwaga publiki skupiła się na tej kwestii jak nigdy wcześniej. Prezydent musiał porządnie się zastanowić i wybrać kogoś, kto dobrze sprawdzi się w tej roli. Z pewnością nie wszyscy zgodzą się z jego decyzją, ale Prawo i Sprawiedliwość stoi murem za świeżo wybranym Antonim Macierewiczem.

Andrzej Duda podjął ważną decyzję

- Na marszałka seniora Senatu wyznaczona została Barbara Borys-Damięcka, na marszałka seniora Sejmu pan prezydent wyznaczył pana posła Antoniego Macierewicza - powiedział Błażej Spychalski, rzecznik prezydenta Andrzeja Dudy. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

O ile pierwsza nominacja nikogo nie dziwi, druga może wzbudzić ogromne emocje. Antoni Macierewicz znany jest z wielu kontrowersyjnych wypowiedzi, a pełnienie tak publicznej funkcji da mu wiele okazji do wyrażania swoich poglądów, które już nie raz wywoływały skrajne emocje u Polaków.

Motywacje prezydenta wyjaśnia rzecznik

Z tego, co powiedział mediom Spychalski wynika, że Andrzej Duda przy wyborze nowego marszałka seniora szukał kandydata, który wykazał się wyjątkowym poświęceniem dla kraju. Zdaniem rzecznika prezydenta, wybór nie mógł w takim wypadku być inny.

Dzisiaj grzeje: 1. Znana dziennikarka TVP została zamordowana przez swoją córkę. Ciało poćwiartowała na tysiąc kawałków. Zbrodnia wstrząsnęła Polską

2. Już za chwilę czeka nas ogromna zmiana pogody, nad Polskę nadciągną syberyjskie mrozy. Tak źle nie było od 30 lat

- [To] ktoś, kto zasłużył się ogromnie dla państwa polskiego. Stąd decyzja, aby marszałkiem seniorem Sejmu został pan Antoni Macierewicz. Pan prezydent poinformował zarówno panią senator, jak i pana ministra Antoniego Macierewicza o swojej decyzji - oznajmił mediom Błażej Spychalski

Z pewnością nie będzie trzeba długo czekać na uszczypliwe komentarze ze strony opozycji, ale sam Antoni Macierewicz zadeklarował się, że zrobi wszystko, co w jego mocy, aby godnie pełnić rolę marszałka seniora.

- Pan minister Antoni Macierewicz podczas rozmowy zapewnił, że przeprowadzi pierwsze posiedzenie Sejmu w sposób należyty, godny, odpowiedni - zadeklarował Spychalski.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Jesienne porządki mogą kosztować KROCIE. Dostaniesz grzywnę nawet na pół tysiąca złotych
  2. Nie żyje ojciec aktora "M jak miłość". Był znanym muzykiem, miał 67 lat
  3. Pomogła bezdomnemu narkomanowi, który grzebał w śmietniku. 14 lat później zobaczyła go i zaczęła płakać
  4. Słynny stylista pokazał jakie włosy są najlepsze dla kobiet po 60. roku życia. Idealna fryzura
  5. Zapomnij o smażeniu, teraz kotlety schabowe z piekarnika są prawdziwym hitem. Tak pysznych i zdrowych jeszcze nigdy jadłeś

źródło: gazeta

Następny artykuł