Liczba ofiar i poszkodowanych jest boleśnie wielka. Andrzej Duda zabrał głos w sprawie tragedii

Liczba ofiar i poszkodowanych jest boleśnie wielka. Andrzej Duda zabrał głos w sprawie tragedii Źródło: Pixabay congerdesign

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie niewyobrażalnej tragedii, do której doszło wczoraj w zachodniej Azji. Prezydent wyraził swoje współczucie. Liczba ofiar i poszkodowanych jest boleśnie wielka. Cały świat jest w szoku, odkąd informacje o zdarzeniu obiegły światowe media.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie tragedii, do której doszło w ostatni wtorek, 4 sierpnia, w stolicy Libanu. Z doniesień medialnych wynika, że przyczyną ogromnego wybuchu było zapalenie się saletry amonowej przechowywanej w portowym magazynie w Bejrucie. Liczba ofiar i osób poszkodowanych w tym fatalnym zdarzeniu ciągle rośnie. Lista jest zatrważająco długa. Okolice magazynu są doszczętnie zniszczone.

Andrzej Duda zabrał głos w sprawie tragedii w Bejrucie

Do wybuchu doszło w godzinach popołudniowych, około godziny 17:00 czasu polskiego, w centralnym punkcie portu w Bejrucie. Potężna eksplozja całkowicie zniszczyła budynki znajdujące się w okolicy magazynu. Uszkodziła także inne w promieniu kilku kilometrów, w tym siedzibę premiera Libanu, Hassana Diaba położoną  półtora kilometra od portu. Siła eksplozji była odczuwana nawet na Cyprze, 240 kilometrów od wybrzeży Libanu. Kilka godzin później nad miastem nadal unosiła się chmura gęstego dymu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Minister zdrowia Libanu poinformował wczoraj o odnalezieniu ciał 78 osób i niemal 4000 rannych. Wiele ludzi nadal pozostaje zaginionych. Poszukiwania są niezwykle trudne, gdyż na terenie gruzowisk nie ma energii elektrycznej. Miasto zostało objęte stanem wyjątkowym, ulice są patrolowane przez wojsko. Prezydent kraju, Michel Aoun ogłosił trzydniową żałobę narodową. Z całego świata napływają kondolencje i wyrazy współczucia dla Libańczyków. Głos, za pomocą mediów społecznościowych, zabrał także Andrzej Duda.

- Tragedia w Libanie. Ogromne zniszczenia w Bejrucie po eksplozji środków łatwopalnych. Dziesiątki zabitych, tysiące rannych. Armagedon. Łączę się w bólu z Rodzinami Ofiar - napisał prezydent na Twitterze.

Dzisiaj grzeje: 1. Wypadek autokaru w popularnym kurorcie. Nie żyje co najmniej 12 osób, kilkudziesięciu rannych
2. Nowe ognisko koronawirusa w Polsce. Z wakacji nad Bałtykiem wrócili zakażeni
3. Największa liczba zachorowań od początku epidemii. Ministerstwo Zdrowia podało najnowsze dane

Z najnowszych doniesień wynika, że saletra amonowa była przechowywana w portowym magazynie po skonfiskowaniu jej przez libańskie władze. Ogień został zaprószony w czasie spawania wejścia do pomieszczenia. Izrael, który pozostaje w napiętych stosunkach z Libanem, zadeklarował, że nie ma nic wspólnego z wczorajszą tragedią. Pomoc mieszkańcom Bejrutu zaoferowały Stany Zjednoczone, Turcja, Francja i Iran. Prezydent Libanu zapowiedział, że osoby, z winy których doszło do wybuchu, poniosą dotkliwą karę. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wszyscy do końca wierzyli, niestety nie żyje. Polskę obiegła najgorsza wiadomość
  2. Skandal. Napadł prezenterkę w pociągu, chciał ją zgwałcić na oczach 6-letniego syna
  3. Polskę obiegła tragiczna informacja. Nie żyje ważny polski duchowny
  4. Niebywałe, co robi ksiądz z katechetką. Nagranie obiegło całą Polskę
  5. Uczestnik Top Model mimo strasznej choroby. Robi zawrotną karierę i może być przykładem dla innych

Źródło: TVP Info/TVN24

Koniecznie obejrzyj nieziemsko prosty i szybki przepis na przepyszny posiłek!

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News