Dzieci żołnierzy AK oburzone reakcją Andrzeja Dudy. "Utrwala i legitymizuje podział"

Dzieci żołnierzy AK oburzone reakcją Andrzeja Dudy. "Utrwala i legitymizuje podział" Źródło: screen YouTube/Prezydent.pl

Andrzej Duda w ostatnich dniach objął swoim patronatem rocznicę powołania Brygady Świętokrzyskiej NSZ. Teraz głos w tej sprawie zabrały dzieci żołnierzy AK.

Andrzej Duda swoją ostatnią decyzją dotyczącą Brygady Świętokrzyskiej NSZ wywołał niemałe zamieszanie i kontrowersje wśród opinii publicznej. Wszystko dlatego, że członkowie tej formacji są oskarżani o kolaborację z nazistowskimi Niemcami podczas II wojny światowej, a także zabijanie żołnierzy AK o komunistycznych poglądach.

Ich działalność jest otwarcie krytykowana przez wielu specjalistów, przez co decyzja prezydenta o objęciu patronatem rocznicy powołania tej jednostki jest jeszcze bardziej kontrowersyjna. Teraz do Andrzeja Dudy został złożony specjalny list wystosowany przez dzieci żołnierzy AK, które są oburzone zachowaniem prezydenta.

Andrzej Duda wywołał burzę

Temat kontrowersji, powstałych wokół Brygady Świętokrzyskiej NSZ wśród polityków obecnej władzy, na dobre rozpoczął się jeszcze w zeszłym roku, kiedy Mateusz Morawiecki złożył wieniec i zapalił znicz na grobach żołnierzy. Już wtedy premier był bardzo mocno krytykowany za swoją decyzję i teraz ten sam problem dotknął również prezydenta Andrzeja Dudę. List, który został złożony do prezydenta, powstał za sprawą dzieci żołnierzy AK właśnie ze Zgrupowań Świętokrzyskich. W swoim piśmie nie kryją zdziwienia oraz przykrości, po ogłoszeniu decyzji Andrzeja Dudy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Nie rozumiemy, jak można patronować rocznicy powołania kolaboranckiej formacji zbrojnej, co oznacza aprobatę jej celów i metod walki, i jednocześnie objąć patronatem tak ważne dla odrodzonej Polski wydarzenie jak Bitwa Warszawska. Obu patronatom nadał Pan równą rangę – Patronatu Narodowego - piszą dzieci żołnierzy AK.

Ich oburzenie jest o tyle większe, ponieważ Bitwa Warszawska jest symbolem ocalenia naszego państwa, a powołanie Brygady Świętokrzyskiej symbolizuje podział naszego narodu, który teraz jest "utrwalony oraz legitymizowany".

Dzisiaj grzeje: 1. Najgorszy z możliwych powód do ślubu. Uderzyła w nich fala krytyki, ale zbili fortunę

2. Użytkowanie wieczyste: uważajcie, bo możecie stracić tysiące złotych

 - Bitwa Warszawska jest symbolem ocalenia młodego państwa, powołanie zaś Brygady Świętokrzyskiej to symbol podziału Polski. Szczególnie zaś przykre jest to, że Patronat Narodowy Prezydenta Rzeczypospolitej ten podział utrwala i legitymizuje - dodają.

Nie da się ukryć, że nie jest to ostatni rozdział tej sprawy, która bez wątpienia będzie jeszcze do nas wracać. Jednocześnie, jeżeli prezydent podtrzyma swoją decyzję, to sprzeciw wobec niej może być jeszcze silniejszy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wnuczka znanego aktora TVP zmaga się z nieuleczalną chorobą. ”Człowiek o tej chorobie nic nie wie, dopóki się z nią nie zetknie”
  2. Nie żyje legendarny aktor "Złotopolskich". Tysiące Polaków pogrążyło się w żałobie
  3. Był z nami od zawsze. Niestety, dzisiaj zmarł
  4. Koszmarna choroba zmieniła Ewę Drzyzgę. Gdy zobaczycie jak dzisiaj wygląda, oniemiejecie
  5. Policja myślała, że wchodzi na zwykłą imprezę. Gdy zobaczyli prawdziwe źródło krzyków, zamarli

źródło: Na Temat

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News