Andreas Stjernen kończy karierę. Skoczkowie żegnają mistrza olimpijskiego

Andreas Stjernen kończy karierę. Skoczkowie żegnają mistrza olimpijskiego Źródło: Youtube.com

Skoki narciarskie wzbudzają w Norwegii olbrzymie emocje. W ojczyźnie narciarstwa szykuje się wyjątkowa chwila. Norweska gwiazda skoków i lotów narciarskich podjęła decyzję o zakończeniu kariery. Skoczek odda swoje ostatnie próby w najbliższych kilku konkursach.

Skoki narciarskie przez długi czas nie dawały Andreasowi Stjernenowi satysfakcjonujących wyników. Dopiero kilka lat temu Norweg przebił się w swojej reprezentacji do pierwszego składu. Przylgnęła do niego łatka "lotnika", czyli specjalisty od skoczni mamucich. Stjernen rozwinął się jednak kompletnie.

Poprzedni sezon był jego najlepszym w karierze. Norweg został mistrzem olimpijskim w drużynowym konkursie na dużej skoczni w koreańskim Pjongczangu. Norwegowie nie zostawili złudzeń konkurencji, kto ma najlepszą reprezentację czterolecia. Przypomnijmy, że brązowy medal wywalczyli wówczas Polacy. 

Skoki narciarskie: Norweski as skoków kończy karierę

31-letni Stjernen nie zyskał jednak motywacji do dalszego skakania. Choć obecny sezon układa się mu poprawnie, Norweg już wcześniej dawał do zrozumienia, że może być jego ostatnim. Teraz potwierdził, że zakończy karierę w marcu, po ostatnich zawodach w norweskim Vikersund.

- Myślałem o takiej decyzji już od sezonu letniego, później także zimą. Gdy byłem w domu i oglądałem moich kolegów w telewizji, to zdałem sobie sprawę, że sprawia mi to tyle samo radości, co skakanie w zawodach - powiedział Andreas Stjernen w rozmowie z Norweskim Związkiem Narciarskim. 

Stjernen jest też złotym medalistą mistrzostw świata w drużynowych lotach narciarskich. Od lat stanowił mocne ogniwo norweskiej czwórki, która z reguły biła się o miejsce na podium. W przypadku Norwegów nie wypadało inaczej. 

Skoczek przyznał, że ma już plan na życie "po skokach".

- Zamierzam więcej czasu spędzić z rodziną. Chciałbym pójść także na studia albo podjąć nową pracę - powiedział skoczek. 

źródło: Sportowe Fakty

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News