Znalazł się kupiec na zniszczoną, starą kamienicę przy Starym Rynku w Poznaniu. Mężczyzna chciał wyremontować budynek i założyć w środku sklep, restaurację i hotel. NIc z tego, bo kamienicę okupują anarchiści.

20 marca 2014 r. znaleziono kupca, który postanowił uratować niszczejącą kamienicę u zbiegu ulic Szkolnej i Paderewskiego. Za budynek zapłacił aż 8,5 mln złotych, jednakże nie może przeprowadzić generalnego remontu. Obecnie miejsce psuje widok przy Starym Rynku, a poznaniacy wstydzą się miejsca przed turystami. Nowa restauracja i hotel ze względu na korzystne położenie zapewne byłyby oblegane przez turystów.

Jednakże, od roku remont nie może się rozpocząć. Wszystko przez to, że budynek nadal okupują anarchiści, którzy w środku założyli sobie skłot. Nie mają zamiaru oddawać budynku i… mają nawet własnego prawnika. Według niego, za anarchistami stoi ustawa o ochronie praw lokatorów.

Być może właściciel czeka aż… budynek się zawali, gdyż od miesięcy ostrzega przed tym Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego.

źródło i fot: Okonapoznań

Zobacz również

Starannie wyselekcjonowane wiadomości z Polski i ze świata. Podajemy tylko informacje, a opinie pozostawiamy Czytelnikom. Przedstawiamy wiadomości bez cenzury i bez linii redakcyjnej.