Niemal zagłodziła go na śmierć. Amstaff jak szkielet, ważył ledwie 10 kg

Niemal zagłodziła go na śmierć. Amstaff jak szkielet, ważył ledwie 10 kg Źródło: Animal Rescue Straży Miejskiej

Amstaff cudem uszedł z życiem. Właścicielka psa prawie zagłodziła go na śmierć. Zwierzę ważyło zaledwie 10 kilogramów i przypominało szkielet.

Amstaff był okrutnie traktowany przez jedną z mieszkanek Łodzi. Straż Miejska otrzymała zgłoszenie, że w jednej z łódzkich dzielnic znajduje się skrajnie zagłodzony pies. Sąsiedzi zauważyli, że zwierzę jest bardzo wychudzone, a właścicielka w ogóle nie poświęca mu uwagi. Do mieszkania kobiety wysłano specjalny patrol, aby zweryfikować doniesienia.

Niestety, zgłoszenie nie było fałszywym alarmem. Pracownicy służb byli przerażeni widokiem, jaki zastali na miejscu. Wychudzony amstaff był trzymany w wannie bez dostępu do wody i jedzenia. Nie był w stanie się wydostać, ponieważ jedna z jego łap była złamana. Zwierzę było zbyt słabe, aby samodzielnie się poruszać i cudem ocalało.

Amstaff zabrany przez patrol Straży Miejskiej. Zwierzę ważyło zaledwie 10 kilogramów

Amstaff został natychmiast odebrany właścicielce i przewieziony do kliniki weterynaryjnej, gdzie oceniono stan jego zdrowia i otoczono go odpowiednią opieką. Psy tej rasy powinny ważyć około 30 kilogramów, a ten pies ważył zaledwie 10. 12-letnia suczka była nie tylko wychudzona i wyglądała jak szkielet, ale wykryto u niej szereg chorób.

Badania wykazały, że pies cierpi na szereg innych dolegliwości. Oprócz złamanej łapy ma jeszcze przerost i grzybicę pazurów, a także deformację paliczków i zanik mięśni. Pracownicy kliniki weterynaryjnej nie mogli uwierzyć, że można doprowadzić zwierzę do takiego stanu.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Właścicielka została zatrzymana. Grozi jej do 5 lat pozbawienia wolności

Psem opiekowała się 27-letnia kobieta. Zwierzę było trzymane w wannie bez dostępu do wody i jedzenia. Łodzianka tłumaczyła służbom, że opiekuje się psem pod nieobecność swojej matki, która przebywa za granicą. Amstaff miał przebywać u niej od listopada zeszłego roku. Zwierzę nie otrzymało należytej opieki, a kobieta usłyszała zarzuty.

Opiekunka psa została zatrzymana i usłyszała zarzut znęcania się nad zwierzęciem ze szczególnym okrucieństwem. Za takie postępowanie grozi jej nawet do 5 lat więzienia. Kobieta nie przyznaje się do winy i tłumaczy swoje postępowanie trudną sytuacją finansową. Amstaff będzie potrzebował bardzo dużo czasu, aby powrócić do zdrowia i stanąć na nogi. 

Tak wyglądało skrajnie zagłodzone zwierzę:

fot. Animal Patrol Straży Miejskiej

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Gienek Loska walczy o życie! Lekarze podali przerażające informacje. Fani nie mogą wyjść z osłupienia. To straszne
  2. Okropna i druzgocąca tragedia w życiu Macieja Kurzajewskiego. Dziennikarz TVP stracił najważniejszą osobę w swoim życiu
  3. Straszna diagnoza zrujnowała im życie. U dziecka uwielbianej postaci "Barw Szczęścia" lekarze odkryli przerażającą chorobę
  4. Szpak ujawnia gorzką prawdę. Dlatego dwa lata temu przegrał Eurowizję
  5. Gdzie odbywa się Eurowizja 2019? Polska wysyła mocnego kandydata
  6. Gwiazda TVN wzbudziła ogromną sensację. Aktorka ukrywa ciążę?

źródło: Gazeta

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News