Od lat żyliśmy tak, jak nam kazał zachód. Najciemniejszy scenariusz na naszych oczach właśnie się sprawdza. Amerykanie każą Polsce przygotować się do wojny. Rząd nie ma nic do powiedzenia – musimy przebudować swój kraj. 

To naprawdę się dzieje. NATO, w którym najważniejszą rolę gra USA, zakłada najgorszą ewentualność, czyli atak zbrojeniowy Rosji, uważając ją za rzekome zagrożenie – jeśli do tego dojdzie ma zamiar zmierzyć się z tym jednym z najsilniejszych wojsk na świecie, a Polska ma im w tym pomóc – nie chodzi tylko o wsparcie militarne. Ze względu na zagrożenie NATO musi być gotowe obronić swoje państwa przed wrogiem. Co za tym idzie sojusz chce, aby europejskie drogi były gotowe do poradzenia sobie z szybką mobilizacją czołgów, artylerii i tym podobnych.

Jakie są oczekiwania wobec Polski?

Jak poinformował sekretarz generalny – NATO wymaga od Polski zmiany i udogodnienia infrastruktury cywilnej.

– Nie chodzi tylko o polecenia. Musimy również zadbać o to, by drogi i mosty były wystarczająco mocne, aby mogły przejąć nasze największe pojazdy, a także by sieci kolejowe były przystosowane do szybkiego rozmieszczenia czołgów i ciężkiego sprzętu – powiedział Stoltenberg.

– Musimy być w stanie przenieść siły, wojska, przez Atlantyk z Ameryki Północnej do Europy. Obejmuje to także rozkaz, który koncentruje się na ruchu żołnierzy w Europie i jest odpowiedzialny za to, co oczywiście ma również wielkie znaczenie – dodał.

Ministrowie obrony z 29 państw NATO rozpoczną w Brukseli dyskusje na temat  „rewizji” struktury dowodzenia NATO. Mają one dotyczyć ochrony linii morskich między Ameryką Północną a Europą oraz „usprawnienie ruchu wojsk i sprzętu w Europie”.

Nie ma co również ukrywać, że jeśli Polska nie spełni amerykańskich oczekiwań, to nie będzie mogła liczyć na efektywną pomoc ze strony NATO w razie ataku jakiegokolwiek agresora na nasz kraj.

Co na to Rosja?

Minister obrony Federacji Rosyjskiej, Shoigu informuje, że do końca bieżącego roku Zachodni Okręg Wojskowy otrzyma ponad 1800 sztuk nowego i zmodernizowanego sprzętu.

– Wdrażamy zestaw środków mających na celu zneutralizowanie pojawiających się wyzwań i zagrożeń – powiedział polityk. Rosja obawiała się rozbudowania NATO-wskiej armi. Shoigu podkreśla, że Moskwa musi pamiętać o swoich zachodnich granicach.

Źródło: rt.com

 

20 oznak, że III wojna światowa właśnie się zaczęła

Tego świat nie widział! Unikalne zdjęcia Korei Północnej

...

Zobacz również