Amerykanie stawiają ULTIMATUM! Polska musi się PRZEBUDOWAĆ, albo...

Amerykanie stawiają ULTIMATUM! Polska musi się PRZEBUDOWAĆ, albo...

Od lat żyliśmy tak, jak nam kazał zachód. Najciemniejszy scenariusz na naszych oczach właśnie się sprawdza. Amerykanie każą Polsce przygotować się do wojny. Rząd nie ma nic do powiedzenia - musimy przebudować swój kraj. 

To naprawdę się dzieje. NATO, w którym najważniejszą rolę gra USA, zakłada najgorszą ewentualność, czyli atak zbrojeniowy Rosji, uważając ją za rzekome zagrożenie - jeśli do tego dojdzie ma zamiar zmierzyć się z tym jednym z najsilniejszych wojsk na świecie, a Polska ma im w tym pomóc - nie chodzi tylko o wsparcie militarne. Ze względu na zagrożenie NATO musi być gotowe obronić swoje państwa przed wrogiem. Co za tym idzie sojusz chce, aby europejskie drogi były gotowe do poradzenia sobie z szybką mobilizacją czołgów, artylerii i tym podobnych.

Jakie są oczekiwania wobec Polski?

Jak poinformował sekretarz generalny - NATO wymaga od Polski zmiany i udogodnienia infrastruktury cywilnej. - Nie chodzi tylko o polecenia. Musimy również zadbać o to, by drogi i mosty były wystarczająco mocne, aby mogły przejąć nasze największe pojazdy, a także by sieci kolejowe były przystosowane do szybkiego rozmieszczenia czołgów i ciężkiego sprzętu - powiedział Stoltenberg. - Musimy być w stanie przenieść siły, wojska, przez Atlantyk z Ameryki Północnej do Europy. Obejmuje to także rozkaz, który koncentruje się na ruchu żołnierzy w Europie i jest odpowiedzialny za to, co oczywiście ma również wielkie znaczenie - dodał. Ministrowie obrony z 29 państw NATO rozpoczną w Brukseli dyskusje na temat  "rewizji" struktury dowodzenia NATO. Mają one dotyczyć ochrony linii morskich między Ameryką Północną a Europą oraz "usprawnienie ruchu wojsk i sprzętu w Europie". Nie ma co również ukrywać, że jeśli Polska nie spełni amerykańskich oczekiwań, to nie będzie mogła liczyć na efektywną pomoc ze strony NATO w razie ataku jakiegokolwiek agresora na nasz kraj.

Co na to Rosja?

Minister obrony Federacji Rosyjskiej, Shoigu informuje, że do końca bieżącego roku Zachodni Okręg Wojskowy otrzyma ponad 1800 sztuk nowego i zmodernizowanego sprzętu. - Wdrażamy zestaw środków mających na celu zneutralizowanie pojawiających się wyzwań i zagrożeń - powiedział polityk. Rosja obawiała się rozbudowania NATO-wskiej armi. Shoigu podkreśla, że Moskwa musi pamiętać o swoich zachodnich granicach. Źródło: rt.com  
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News