To szokująca informacja z ostatniej chwili. Amerykanie postanowili pójść na całość w związku z uchwalonym niedawno w Polsce prawem. Domagają się natychmiastowego zerwania stosunków dyplomatycznych z Polską.

Organizacje zrzeszające amerykańskich Żydów w USA rozpoczęły globalny protest przeciwko Polsce w związku z niedawno podpisaną przez prezydenta Andrzeja Dudę nowelizacją ustawy o IPN. Zbierają podpisy pod petycją, która ma zostać skierowana do Białego Domu. Domagają się natychmiastowego zerwania stosunków dyplomatycznych z Polską.

ZOBACZ TAKŻE: Ustawa o IPN zostanie ZMIENIONA! Wiemy jak

Amerykanie mają szokujące żądanie

Petycję internetową zorganizowała fundacja Ruderman. Podpisy zbierane są na stronie neverdeny.org. Organizatorzy akcji przygotowali także film promocyjny.

– Polsko, nigdy nie pozwolimy ci zaprzeczyć Holocaustowi – piszą autorzy petycji.

W filmie promującym petycję, który już jest rozpowszechniany w USA, młodzi i starsi amerykańscy Żydzi mówią, że za swoje słowa pójdą do więzienia. Następnie wypowiadają krótką frazę, która ma oznaczać, że za holokaust odpowiadają Polacy.

ZOBACZ TAKŻE: Ustawa IPN do kosza! Nie będzie karać za „polskie obozy”, jest BEZUŻYTECZNA

Organizatorzy akcji chcą, aby rząd USA zawiesił stosunki dyplomatyczne z Polską do czasu, kiedy nowelizacja ustawy o IPN zostanie odrzucona. Ich zdaniem w ten sposób Amerykanie powinni wywrzeć na Polsce presję do zmiany kontrowersyjnego prawa.

Jeśli amerykański rząd przychyli się do postulatów protestujących amerykańskich Żydów, może dojść do prawdziwej wojny dyplomatycznej. Czegoś takiego nie było prawdopodobnie od czasów zimnej wojny.

ZOBACZ TAKŻE: Chcą wyrzucić Polskę z NATO. Chodzi o ustawę o IPN

Czy Igrzyska w Pjongczang to porażka polskich sportowców?

Zobacz Wyniki

Loading ... Loading ...

Na jaki temat Macierewicz napisał magisterkę? Zaskakujące! Tego nie wiedziałeś o byłym szefie MON


Nie uwierzysz, za co w tych krajach grozi kara śmierci! [ZDJĘCIA]

Zobacz również