Płoną Płuca Świata. Coraz częściej mówi się o ekologicznej katastrofie

Płoną Płuca Świata. Coraz częściej mówi się o ekologicznej katastrofie Źródło: Twitter/Shahbaz Gul

Amazonia to obszar niezwykle bogaty w różne gatunki roślin i zwierząt. Nie bez powodu nazywana jest Zielonymi Płucami Świata. Coraz większa część tej krainy geograficznej płonie, a co a tym idzie nie ustają głosy mówiące o tym, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną.

Amazonia to obszar, który nie bez powodu nazywa się Zielonymi Płucami Świata. Widok tych obszarów  w płomieniach jest niezwykle przykry i towarzyszy mu dobijająca świadomość nieodwracalnych zmian, jakie zaszły w Ameryce Południowej. W tym kontekście coraz częściej zaczyna się mówić o katastrofie ekologicznej zagrażającej całej ludzkości. 

Amazonia to wyjątkowa kraina 

Amazonia w płomieniach to według wielu najdosadniejsze świadectwo tego, że człowiek prędzej czy później zniszczy naszą planetę swoim nierozważnym użytkowaniem zasobów ziemskich i całkowitym ignorowaniem ekologii. 

Płonące obecnie Zielone Płuca Świata, to wyjątkowa kraina, która jest jedyną ochroną przed drastyczną zmianą klimatu na całej kuli ziemskiej. Monstrualny pożar, który pochłonął ten teren, jest dla wielu dobitnym zwiastunem katastrofy ekologicznej nadciągającej nieubłaganie w kierunku ludzkości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Zbliża się zagłada całej planety

Od stycznia do sierpnia w całej Brazylii zarejestrowano blisko 73 tysięcy pożarów czyli o kilkadziesiąt tysięcy więcej niż w tym samym okresie w 2018 roku. Sytuacja jest coraz poważniejsza, a płomienie dokonują nieodwracalnych zmian na terenie niezwykle cennych lasów deszczowych.  Ostatni tydzień przyniósł przerażający wynik 9,5 tys. nowych pożarów lasów. 

Coraz częściej słyszy się komentarze sugerujące, że mamy do czynienia z katastrofą ekologiczną, której ludzkość nie jest w stanie już zatrzymać, bo sprawy potoczyły się za daleko. Związane jest to głównie z masowym wycinaniem lasów, na które pozwala prezydent Brazylii, Jair Bolsonaro. Nie można zwiększającej się liczy pożarów zwalić jedynie na suchą porę, ogień rozprzestrzenia się bowiem poprzez celowe lub przypadkowe działanie człowieka. 

Prawicowy prezydent Brazylii podchodzi do tego tematu dość pobłażliwie. Słynie z tego, że zagadnienia związane z ochroną środowiska i ekologią, są mu obojętne. Bolsonaro zobowiązał się również wobec szczodrze finansujących jego kampanię wielkich brazylijskich właścicieli ziemskich i hodowców bydła, że otworzy dla nich dziewicze tereny Amazonii.

Dzisiaj grzeje: 1. Kazano mu milczeć? Jackowski twierdzi, że miał tego nie mówić o poszukiwaniach Staraka, ale właśnie przerwał milczenie
2. Nie wyrzucaj ich na śmietnik. Meble z PRL znów w modzie, możesz na nich dużo zarobić

Polityk nie zdaje sobie sprawę z tego, że jego nierozważne działania mają ogromny wpływ na przyszłość naszej planety. Płonąca Amazonia jest przerażającym symbolem ludzkiej ignorancji i sygnałem nadciągającej zagłady, która czeka całą ludzkość. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Nie żyje Piotr Woźniak-Starak. Producent filmowy wcześniej związany był z dwiema pięknymi aktorkami
  2. Pan młody zmarł tragicznie tuż przed ślubem. Wszystko przez JEDNO zdjęcie
  3. Przestępca ośmieszył się tak, że nawet pod celą padną ze śmiechu. Żałośnie zdradził kryjówkę policji
  4. Obok nieruchomego kota nagle przemknęło coś niespotykanego. Kamera uchwyciła widok, którego domownicy nigdy nie chcieli zobaczyć
  5. Agnieszka Woźniak-Starak nigdy nie ukrywała jak wyglądał jej ślub z Piotrem. Niewyobrażalna magia

Źródło: Radio Zet

 

 

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News