Niezapomniany Rene z „Allo, Allo” skrywał tajemnicę. Ujawnił ją dopiero tuż przed śmiercią

Niezapomniany Rene z „Allo, Allo” skrywał tajemnicę. Ujawnił ją dopiero tuż przed śmiercią Źródło: YouTube Kinokos Erdbeere

"Allo allo" to jeden z najpopularniejszych seriali telewizyjnych na przełomie lat 80. i 90. Szczególną sympatią widzów cieszył się Rene Artois, właściciel prowincjonalnej francuskiej knajpki. Bohater był działaczem ruchu oporu i wielbicielem pięknych kelnerek. W jego rolę wcielił się brytyjski aktor, Gorden Key.

Gorden Key pochodził z inteligenckiej rodziny. Mężczyzna nie poszedł jednak w ślady swojego ojca, inżyniera, i zakończył naukę na szkole średniej. Początkowo podejmował się różnych prac fizycznych. Pracował między innymi w fabryce, zakładach tekstylnych i winiarni. Debiut aktorski miał dopiero w 1968 roku, jako 27-latek, zajmując stanowisko prowadzącego audycji radiowej. Wkrótce zaczął pojawiać się na scenach teatrów Bolton oraz teatru telewizyjnego. Widzowie oglądali go w sztukach takich jak: "Wiśniowy sad", "Powrót do domu", "Chory z urojenia", "Luter". Największą popularność przyniosła mu jednak główna rola w kultowym serialu "Allo allo".

"Allo allo": Rene skrywał tajemnicę

Rene, grany przez Gordena Kaye'a, był właścicielem francuskiej kawiarni znajdującej się w okupowanej w czasie II wojny światowej Francji. Mimo wyraźnej nadwagi i nienachalnej aparycji bohater mógł pochwalić się licznymi i namiętnymi relacjami z kelnerkami. Serial "Allo allo" cieszył się olbrzymią popularnością. 84 odcinki nie nasyciły widzów. Twórcy podjęli więc decyzję o adaptacji teatralnej. Gorden Kaye wziął udział w każdym z odcinków i w 1200 przedstawień. W 2007 roku losy bohatera można było śledzić także w kontynuacji "Powrót Allo allo".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Życie prywatne Gordena Kaye'a nie układało się tak świetnie, jak jego kariera zawodowa. Przed śmiercią gwiazdor wyznał, że przez dziesiątki lat zmagał się z chorobliwą nieśmiałością oraz nadwagą, która powodował liczne kompleksy. Jego wielkim problemem była także orientacja seksualna, przed której ujawnieniem wzbraniał się przez wiele lat. Dopiero w 1988 roku,  w wieku prawie pięćdziesięciu lat, zdecydował się wyznać publicznie, że jest homoseksualistą. Do wyznania skłoniła go presja wywierana przez brytyjską prasę plotkarską.

Dzisiaj grzeje: 1. Z ostatniej chwili: Pierwsze protesty wyborcze uznane za zasadne. Wiadomo, co dalej

2. Klamka zapadła, już nie ma odwrotu. TVP donosi o kolosalnych zmianach, lepiej się przygotować

3. Koronawirus na wiecu wyborczym Andrzeja Dudy. Sanepid zwraca się do uczestników z pilnym apelem

W 1990 roku aktor znany z "Allo allo" uległ poważnemu wypadkowi samochodowemu, podczas którego złamany drewniany słup tablicy reklamowej przebił przednią szybę auta, po czym wbił się w się w głowę Gordena Kaye'a. Stan zdrowia mężczyzny był krytyczny, ale udało mu się odzyskać pełną sprawność fizyczną. Od tamtej pory na jego głowie widoczne były liczne blizny. Mężczyzna zmarł w 2018 roku w wieku 75 lat.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Matka zrobiła przy malutkiej córce niewybaczalną rzecz. Wstrząsające sceny, mogło się skończyć tragedią
  2. Justyna Żyła znów zaatakowała byłego męża przed tysiącami Polaków. Zdjęcie mówi wszystko (FOTO)
  3. Przerwano milczenie w sprawie Michała Szpaka. Fani są zdruzgotani
  4. Tragiczne doniesienia. Nie żyje 13 zakonnic
  5. Komunikat najwyższej wagi dla klientów banków w Polsce. Zacznie się już jutro
  6. Martyniuk nie mógł dłużej milczeć. Wszystko wyszło na jaw, trwa walka
  7. Aż się zdziwisz na zakupach, okazja w Biedronce. Akcja mówi o 2 za darmo, ale możesz wziąć nawet 6
  8. Kołobrzeskie ogórki kiszone lepsze od tradycyjnych? Sekretem jest jeden tajemniczy składnik
  9. Katarzyna Dowbor jest zdruzgotana, przerwała milczenie. Nie zamierza zostawić rodziny w potrzebie

Źródło: Interia

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News