Jest przekonany, że płaci alimenty na nieswoje dziecko. Prokuratura nie zgodziła się na testy DNA

Jest przekonany, że płaci alimenty na nieswoje dziecko. Prokuratura nie zgodziła się na testy DNA Źródło: Screen Polsat News

Alimenty przelewa regularnie na konto swojej byłej żony. Chciałby tego uniknąć, ponieważ jest pewien, że świadomie go oszukała przy narodzinach dziecka. 42-letni Adam stara się załatwić tę sprawę przez odpowiednie organy, lecz nawet prokuratura nie zgadza się na testy DNA.

Alimenty trafiające na konto byłej żony wynoszą 500 zł miesięcznie. Według Adama kobieta w ogóle nie powinna otrzymywać jego pieniędzy, ponieważ dziecko, które tyle czasu uważał za swoje, jego zdaniem ma innego ojca. Okłamano go nawet w szpitalu, a na wszystko ma niezbite dowody.

Alimenty płaci do tej pory. Nawet rodzina uważa, że coś jest nie tak

42-letni Adam poznał swoją przyszłą żonę pod koniec 2005 roku. Relacja stała się poważna dopiero na początku 2006 roku w marcu, kiedy zaczął odwiedzać swoja wybrankę na stancji. Latem 2006 roku wzięli ślub, a w listopadzie urodziło się ich dziecko. Coś jednak cały czas było nie tak.

Adam zadzwonił do swojej mamy w kwietniu z wesołą nowiną, że jego ukochana jest w ciąży, a on będzie po raz pierwszy w życiu ojcem.

- A ja osłupiałam i mówię, że to niemożliwe. Przecież w marcu on zaczął do niej jeździć i ona już w ciąży jest? Później na porodówce byłam, to mi powiedziała, że dziecko jest wcześniakiem, ale też nie wierzyłam - opowiada pani Genowefa.

Niestety małżeństwo nie przetrwało i Adam zobowiązał się do płacenia alimentów.

Prokuratura odmówiła jakichkolwiek badań tłumacząc się dobrem dziecka

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

42-letni Adam po płaceniu alimentów przez kilka lat, dopiero w 2012 roku zdecydował się wykonać testy DNA. Wynik jaki otrzymał, był negatywny - nie był ojcem dziecka. Natychmiast zgłosił sprawę do odpowiednich organów. Przede wszystkich chciał, by kobieta nie dostawała rzekomo należnych jej pieniędzy. Skierował sprawę o sądowe ustalenie ojcostwa, lecz prokuratura odmówiła wykonania kolejnych testów DNA ze względu na dobro dziecka.

Dzisiaj grzeje: 1. Nawałnica uderzyła w dom gwiazdora disco polo. Straty są bardzo poważne

2. Koniec świata nastąpi za 11 dni? Naukowcy twierdzą, że TYM razem Ziemia może eksplodować

- Oceniając realia niniejszej sprawy prokurator uznał, że interes małoletniego oraz zasada prawdy biologicznej nie stoją w sprzeczności, w związku z tym ocenił, iż brak jest podstaw do skierowania powództwa o zaprzeczenie ojcostwa - oświadczyła Barbara Izbańskiej z Prokuratury Rejonowej w Głogowie.

Jak przyznaje radca prawny, Agnieszka Kawałko, jedynie decyzja prokuratura może ruszyć sprawę do przodu. Na tę chwilę jednak się na to zdecydowanie nie zanosi, a mężczyzna wciąż płaci pieniądze na dziecko, które nie jest jego. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Masz żonę lub męża? To Ci nie pomoże. Nadchodzi nowy podatek
  2. Panna młoda weszła do kościoła i nagle zapadła grobowa cisza. Pan młody prawie zemdlał ze wstydu, gdy zobaczył, co niesie na rękach
  3. Wiadomo, ile Krzysztof Jackowski wziął za poszukiwanie Piotra Staraka. Można się mocno zdziwić
  4. Zachowanie kota wiele mówi o właścicielu. Naukowcy uważają, że przejmują pewne cechy charakteru od człowieka
  5. Nie żyje gwiazda "Idola". Zginęła w tragicznych okolicznościach

Źródło: Polsat News

Następny artykuł