Aligator
facebook.com PlockZOO
Monika Majko - 30 Maja 2020

Aligatorzyca Marta obchodzi 90. urodziny. Jest jednym z najstarszych zwierząt w Europie

Aligator to zwierze, które średnio dożywa wieku od 50 do 70 lat. Aligatorzyca Marta mieszka w płockim ZOO już od 60 lat. Gad właśnie skończył 90-tkę i jest najstarszym zwierzęciem, które żyje w ogrodach zoologicznych w Europie.

Aligator z płockiego zoo jest najstarszym zwierzęciem, zamieszkującym europejski ogród zoologiczny. Aligatorzyca Marta wykluła się w 1930 roku i właśnie skończyła 90 lat, a jej urodziny pracownicy placówki świętowali z hukiem. Dla Marty przygotowano tort z wołowiny oraz ryb, a radosną informacją zoo z Płocka podzieliło się ze swoimi obserwatorami na Facebooku.

Marta mieszka w Płocku od 60 lat, a w swoim dotychczasowym życiu udało jej się nawet zagrać w filmie. Gad wystąpił w kultowej komedii "Hydrozagadka" wyreżyserowanej przez Andrzeja Kondratiuka.

- Uroczystość 90. urodzin Marty, ze względu na stan epidemii koronawirusa, odbyła się w tym roku w wąskim gronie pracowników naszego ogrodu. Niestety, tym razem na urodzinowe przyjęcie nie mogliśmy zaprosić gości, w tym zwłaszcza dzieci, jak to było w latach poprzednich. Podczas skromniejszej niż zazwyczaj uroczystości jubilatka otrzymała oczywiście tort, składający się z ryb i mięsa wołowego, czyli z jej ulubionych przysmaków, i została nakarmiona. Życzyliśmy Marcie nie stu, a dwustu lat życia - przekazał Krzysztof Kelman, dyrektor płockiego ZOO.

Obrazy Pikio
facebook.com PlockZOO

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News