Horror kultowej polskiej piosenkarki. By się utrzymać, musi sprzedać dom

Horror kultowej polskiej piosenkarki. By się utrzymać, musi sprzedać dom Źródło: Wikimedia Commons/Daniel Kruczynski

Horror związany z wysokością polskich emerytur dopada wszystkich. Także ci, którym przez całe życie się wiodło, muszą zmierzyć się z bolesną rzeczywistością. Z tego właśnie powodu Alicja Majewska, słynna polska piosenkarka, musi sprzedać swój ukochany dom i przeprowadzić się do mniejszego lokum.

Gwiazda po przejściu na emeryturę dostaje lekko ponad 1000 złotych miesięcznie. Nie wystarcza jej to nawet na przeżycie - wciąż koncertuje po całym kraju, aby móc chociaż trochę więcej zarobić. 70-letnia kobieta nie może zaznać spokoju. Zwłaszcza, że dom, który budowała przez kilkanaście lat, teraz ma być sprzedany komuś innemu.

Alicja Majewska nie radzi sobie finansowo. Nie ma ratunku dla polskiej gwiazdy

Piosenkarka otrzymała dom w 1975 roku, jednak ówczesna posesja w niczym nie przypominała dzisiejszego królestwa Alicji. Był to "przeciętny peerelowski klocek", jednak dzięki ingerencji nowej właścicielki przemienił się w prawdziwy pałac. Wszystkie zainwestowane pieniądze i czas mogą pójść na marne ze względu na obecnie niską emeryturę artystki. - Od wielu lat noszę w portfelu zieloną legitymację, ale na moje konto wpływa niewiele ponad 1000 zł emerytury - wyznała Alicja Majewska. Ta kwota nie pozwala jej na spokojne, komfortowe życie. Poza tym starsza kobieta ma coraz mniej energii na zajmowanie się dużym domem z ogrodem. Rezygnuje również z koncertów w USA, które jej zdaniem "już nie są takie same jak kiedyś". - Dzisiaj zachód wygląda inaczej. W latach 80. to był inny świat. Restauracje, sklepy – to wszystko robiło na nas ogromne wrażenie. Teraz opieram się przed wyjazdem do USA, bo nie widzę w tym sensu. To już nie jest tak intratne, jeśli chodzi o zarobki, bo dolar ma kompletnie inną wartość - wyjaśnia piosenkarka. Chcesz coś nagłośnić? Wiesz o bulwersującej sytuacji, która wymaga zainteresowania mediów? Wyślij maila na adres: naglasniamy@pikio.pl. Na pewno przyjrzymy się Twojej sprawie.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Potworny ból niszczy jej życie. Uwielbiana w DDTVN gwiazda zniknie z ekranu?
  2. Z hitowego serialu TVN wyrzucono znienawidzoną aktorkę! "Nareszcie"
  3. Katarzyna Dowbor odchodzi. Fani pogrążeni w żałobie
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News