W minioną sobotę, dzień przed kolejną miesięcznicą, zwolennicy partii rządzącej spotkali się z blokadą Obywateli RP, którzy tego dnia zorganizowali kontrmanifestację. Zdarzenia, do których dochodziło w tłumie, były szokujące i wręcz wulgarne. Jednym z nich była atak na dziennikarkę TVP. 

Podczas demonstracji doszło do awantury, jaka wywiązała się między dziennikarką TVP a jednym z uczestników kontrmanifestacji. Kobieta usłyszała „Więcej mam szacunku dla kurwy spod latarni, niż dla ciebie”. Ale okazuje się, że ochroniarz został sprowokowany!

Atak na dziennikarkę to ustawka?

Obie strony polskiej sceny politycznej podczas sobotnich obchodów nie pokazały klasy. Nagrania, które trafiły do internetu pokazują, jak skandalicznie zachowywali się Polacy. Podczas awantury obrzucano dziennikarkę TVP słowami: „Szoruj stąd!”, „śmieciarze”, „odpuść, do gówna się nie przemawia”. Choć to tylko niektóre z wyzwisk, które padły.

 – Robienie z Franciszka Jagielskiego damskiego boksera jest nieuprawnione – tak o sytuacji przed Sejmem mówi Bartosz Kramek, Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog.

Na stronie TVP Info zamieszczono informację, że Przewodniczący Rady Fundacji Otwarty Dialog, który był świadkiem zajścia, stwierdził, że to operator telewizji sprowokował zaistniałą sytuację. Zatem… to nie była wina ochroniarza?

ZOBACZ TAKŻE: Gwiazda TVP brutalnie pobita na ulicy! Ma połamane nogi

Agresor ma obronę

Paweł Kasprzak, prezes fundacji Wolni Obywatele RP, bronił mężczyzny, który zaatakował dziennikarkę. Ów okazał się bowiem właścicielem agencji ochrony „Farmazon”, która współpracuje z liderem Obywateli RP.

– Te słowa nie powinny były paść. Padły pomimo, że usiłowałem powstrzymać tego człowieka, który z nami współpracuje od wielu, wielu miesięcy, i któremu sporo zawdzięczamy. To nie jest uczestnik naszego ruchu – powiedział Kasprzak. Dodał także, że organizacja nie odcina się się od problemu i ma zamiar pomóc ochroniarzowi.

Bezczelna prowokacja

Źródła podają, że to właśnie operator TVP sprowokował zgromadzonych na kontrmanifestacji. Co więcej, nie bronił nawet dziennikarki, która była w tak bezczelny sposób obrażana. Czy cała akcja była przemyślana? Może przybyli wysłannicy TVP po prostu chcieli nagrać emocjonujący materiał i postanowili w jakiś sposób „pogrzać” atmosferę wśród manifestujących Obywateli RP i zmusić ich do odpowiedniej reakcji? Nie bez powodu Kacprzak tak bardzo broni Franciszka Jagielskiego podkreślając, że nie zostawi go bez pomocy.

 

https://www.youtube.com/watch?time_continue=96&v=iydK9KHEAMw

...

Zobacz również

Jakie wykształcenie ma Beata Szydło? Nie do wiary! Czego uczyli się nasi politycy

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu