Alerty pogodowe
Pixabay.com Vladvictoria
Monika Majko - 9 Listopada 2020

Zacznie się dzisiaj wieczorem. Alerty pierwszego stopnia dla mieszkańców ośmiu województw

Alerty ostrzegawcze objęły tereny ośmiu województw, specjaliści zalecają ich mieszkańcom wyjątkową ostrożność. Zacznie się już wieczorem.

Alerty ostrzegawcze pierwszego stopnia będą obowiązywać już od dzisiejszego wieczoru, może być naprawdę niebezpiecznie. Specjaliści przestrzegają mieszkańców aż ośmiu województw, w najbliższych godzinach warto zachować szczególną ostrożność.

Alerty pierwszego stopnia dla ośmiu województw zostały wydane przez IMGW

Specjaliści z Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydali ostrzeżenia pierwszego stopnia dla mieszkańców aż ośmiu województw, eksperci przewidują gęste mgły w wielu rejonach Polski, które mogą znacznie ograniczyć widzialność.

Nie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąNie żyje prowadzący kultowego teleturnieju. Oglądały go miliony, do końca walczył ze straszną chorobąCzytaj dalej

Pojawienia się gęstej mgły możemy spodziewać się już w nocy z poniedziałku 9 listopada na wtorek 10 listopada br. Eksperci wskazują, że na zagrożonych obszarach widoczność może być miejscami ograniczona od 100 do 200 metrów.

Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał alerty ostrzegawcze dla województw: podlaskiego, lubuskiego, wielkopolskiego, dolnośląskiego, opolskiego, śląskiego, małopolskiego i podkarpackiego. Specjaliści szczególną ostrożność zalecają osobom, które planują w tym czasie podróże samochodem.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Tajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówTajemnicze zaginięcia dzieci na Śląsku. Policja jest bezradna, nie ma żadnych śladówCzytaj dalej

IMGW wydał alerty ostrzegawcze z powodu gęstej mgły

Gęsta mgła szczególne zagrożenie może stanowić dla kierowców, którzy zdecydują się w nocy na podróż samochodem. Z powodu znacznie ograniczonej widzialności i śliskiej nawierzchni, jazda może być utrudniona. Eksperci apelują do kierujących pojazdami, by dostosowali prędkość do panujących na drodze warunków.

Warunki atmosferyczne nie będą korzystne dla kierowców również we wtorek. Synoptycy przewidują duże zachmurzenie z niewielkimi przejaśnieniami, a także miejscowo opady mżawki. Rano mogą pojawić się lokalnie mgły, ograniczające widzialność do 200 m.

Dzisiaj grzeje:

1. Nie żyje Ryszard Kasprzak. Zrozpaczona rodzina przekazała wiadomość

2. Właśnie podano termin. 12 listopada może spełnić się najgorsze dla wszystkich Polek i Polaków

3. Żona Kurskiego przerwała milczenie. Dziennikarze dotarli do porażającej prawdy o ochronie

Ostrzeżenie pierwszego stopnia jest wydawane, gdy przewiduje się warunki sprzyjające wystąpieniu niebezpiecznych zjawisk meteorologicznych, które mogą powodować straty materialne i zagrożenie dla zdrowia oraz życia.

W przypadku przebywania na terenie objętym alertem Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej należy zachować szczególną ostrożność, na bieżąco sprawdzać aktualne komunikaty pogodowe i w razie pogorszenia się warunków atmosferycznych stosować się do zaleceń służb.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Aż chce się płakać. Potraktowali żywe zwierzęta jak zabawki, umieszczając je w automacie
  2. Jerzy Brzęczek wyjaśnił kwestię, na którą czekali wszyscy kibice. Chodzi o Roberta Lewandowskiego, podjęto decyzję
  3. Rząd w ostatniej chwili podjął ostateczną decyzję ws. maseczek. Zmiany już od dziś
  4. Rząd nagle zmienia plany. Wycofa się z kontrowersyjnego zakazu?
  5. Żona zwija się z bólu. Mąż w tym czasie robi porażającą rzecz, zdjęcie oburzyło tysiące internautów
  6. Biedronka dodaje kolejne technologiczne wynalazki do oferty. Idealne urządzenia do kuchni w przystępnej cenie
  7. Lekarze odradzali jej poród, ale postawiła na swoim. Lata później Kuba zdumiał rodzinę niesamowitym wyczynem
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Interia

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News