aleksander kwaśniewski zagraniczne media
Fot. YouTube/ Prarambha Dahal
Mikołaj Pilecki - 2 Lutego 2019

Jesteśmy pod wrażeniem! Aleksander Kwaśniewski robi właśnie zagraniczną karierę

Aleksander Kwaśniewski po zakończeniu swojej prezydentury jeszcze długo próbował swoich sił w polityce krajowej. W ocenie wielu - bez powodzenia. Ostatecznie zajął się pracą eksperta w międzynarodowej organizacji Club of Madrid, z której ramienia wydelegowany został do odległego kraju, gdzie dogląda przebiegu tamtejszych zmian politycznych. Jesteśmy pod wrażeniem jego wystąpienia.

Były prezydent Aleksander Kwaśniewski od lat współpracuje z liderami całego świata w ramach Club of Madrit. Założona przez Michaiła Gorbaczowa organizacja skupia się niemal setkę dawnych prezydentów i szefów rządów, będąc największą tego typu organizacją na świecie. Ci zabierają głos w ważnych zmianach społecznych i politycznych. Grupa od lat promuje demokrację i pozytywne przemiany na całym globie. Kwaśniewski w ramach pracy na rzecz pokoju w Nepalu i przeprowadzenia kraju z głęboko podzielonego do stabilnego udał się na miejsce, gdzie brał udział w rozmowach z dawnymi i obecnymi rządzącymi. Były prezydent RP (i jego praca) spodobał się Nepalczykom, którzy przeprowadzili z nim wywiad. Ten stał się dziś stał się hitem Internetu. Jesteśmy pod wrażeniem językowych umiejętności i projektu, w który zaangażował się nieaktywny na scenie krajowej polityk.

Aleksander Kwaśniewski pokazał się z bardzo dobrej strony

Misją Kwaśniewskiego jest obserwowanie przebiegu implementacji nowej konstytucji Nepalu, który od trzynastu lat próbuje powrócić do normalności, po trwającej dekadę, wojnie domowej. Dostosowywanie kraju do uznawanych przez społeczność standardów międzynarodowych odbywa się powoli, lecz Aleksander Kwaśniewski jest dobrej myśli. Swoje uwagi przekazał w rozmowie. Dziennikarz miejscowej telewizji Kantipur przeprowadził wywiad z Kwaśniewskim, podczas którego ten pokazał, jak dobrze polityk posługuje się językiem angielskim. Jest to niemałe zaskoczenie, szczególnie, że do tej pory znana nam była jedynie jego umiejętność posługiwania się rosyjskim.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ I FILMEM
Lech WałęsaZnani Polacy, którzy przyznali się do współpracy z SB [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
W tej rozmowie były prezydent Polski stwierdził, że zauważa wyraźny postęp w rozwoju Nepalu i wyraża nadzieję, że nowa konstytucja zostanie odpowiednio wprowadzona w życie. Wyraził także nadzieję na to, że Nepalczycy poradzą sobie z własną przeszłością. - Wasz kraj znajduje się w niezwykle ciekawym momencie swojej historii i ma przed sobą wspaniałe perspektywy - powiedział.

Kwaśniewski nie pije już wódki

We wrześniu tamtego roku Aleksander Kwaśniewski publicznie ogłosił, że nie pije już wódki, która przez lata była istotną częścią jego życia. Przypomnienie słynnego wyjazdu na Ukrainę i rozmowy ze studentami, którą przeprowadził wyraźnie pod wpływem, wystarczy by to sobie wyobrazić. Z wiekiem prezydent odszedł jednak od nawyków i zrezygnował z popularnej czystej. Dowodem na to jest fotografia z dnia, w którym obchodził swoje 64. urodziny. Kwaśniewski udał się na "małego" do Hotelu Europejskiego w Warszawie i nie sięgnął po wódkę, choć było jej sporo do wyboru. Raczył się napojami z winogron i koniakiem.
ZOBACZ TAKŻE NA PIKIO.PL:
  1. Córka gwiazdy zmarła i OSIEROCIŁA dwójkę dzieci. Piosenkarka z ROZPACZY zawiesiła karierę
  2. Anna Jantar przeżyła SZOK, gdy nakryła męża ze swoją RYWALKĄ. To był cios prosto w serce
  3. Duchowny w ostrych słowach o polskich politykach. "Zachowują się jak margines społeczny"
  4. Jakie są zarobki w spółce Srebrna? Kwoty zwalają z nóg
  5. Andrzej Duda podpisał ustawę budżetową. W jakim stanie jest państwo polskie?
marek_papala10 niewyjaśnionych śmierci w III RP [ZDJĘCIA]Czytaj dalej
źródło: Fakt

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News