Aleksandra Kwaśniewskiego spytano o Morawieckiego. "To patologiczny kłamca"

Aleksandra Kwaśniewskiego spytano o Morawieckiego. "To patologiczny kłamca" Źródło: fot. wikimedia.org/European University Institute

Aleksander Kwaśniewski podczas jednego z wywiadów ostro skrytykował Mateusza Morawieckiego. Były prezydent stwierdził, że "premier jest patologicznym kłamcą".

Aleksander Kwaśniewski postanowił wypowiedzieć się na temat działalności Mateusza Morawieckiego. Były prezydent chciał odnieść się do wizerunku premiera i w dość emocjonujący sposób podsumować propozycje rządu.

Aleksander Kwaśniewski o Mateuszu Morawieckim

Podczas swojego wywiadu były prezydent był przede wszystkim pytany o podejście aktualnej władzy od Unii Europejskiej. Wiele osób zarzuca PiS-owi politykę, która ma powoli wykluczyć Polskę z UE, a to według ich przeciwników oznaczałoby dla nas ogromne problemy.

Z drugiej strony obóz władzy uważa, że nasza pozycja we wspólnocie europejskiej jeszcze nigdy nie była tak dobra i wszystko kieruje się tylko i wyłącznie ku lepszemu. Jednak Aleksander Kwaśniewski zdaje się nie popierać tych słów.

 - Dla nas największym zagrożeniem jest polityka PiS, czyli marginalizowanie Polski, sprowadzenie Polski do roli kraju, który tylko korzysta ze środków, a nie buduje wspólnoty europejskiej, która powinna być naszą wspólną przestrzenią, nadzieją - mówił Kwaśniewski w rozmowie z dziennikarzem.

Były prezydent został również poproszony o skomentowanie jednej z wypowiedzi Mateusza Morawieckiego. Aleksander Kwaśniewski dość mocno podsumował działalność premiera. Chodziło dokładniej o słowa Morawieckiego, w których stwierdził, że Polska pod rządami PiS podkreśliła swoją miłość do UE, ale także walczy oto, aby UE stała się lepsza.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 - Nie jestem nawet w stanie komentować wypowiedzi premiera Morawieckiego, który tak często mija się z prawdą, że można to uznać za patologię, za patologiczną skłonność do kłamania. Kiedy widzę ten nastrój proeuropejski PiS-u to mam dziwne wrażenie, że to jest gra obliczona na wybory. Proszę pamiętać, że jedną z pierwszych decyzji premier Szydło było zlikwidowanie flag europejskich - dodaje.

 

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Miliony Polek rzucą się do Lidla z pianą na ustach. Tak luksusowego produktu ZA GROSZE nie było nigdy w historii
  2. Katarzyna Glinka pokazała partnera! Wysportowany blondyn oświadczył się jej po 183 DNIACH znajomości. Zrobił to w niewiarygodny sposób
  3. Barbara Kurdej-Szatan znowu popłynęła na imprezie? Do sieci trafiły zdjęcia
  4. Po morderstwie przyjaciela księżna Diana zaczęła się bać. Ochroniarz ujawnił po latach
  5. TVN zapowiada najgorszy kataklizm od lat. Niszczycielski cyklon uderzył w kontynent
  6. Rozpaczliwe informacje Polsatu. Z ciężarówki ciekła krew. Gdy policjanci podeszli, zamarli

 

źródło: Na Temat

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News