Świętujemy dziś Narodowe Święto Niepodległości. Na placu marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie odbyły się oficjalne państwowe obchody, w których uczestniczyli wysocy urzędnicy i wojskowi oraz lud Warszawy. Nie obyło się niestety bez kontrowersji, gdyż wygwizdano zaproszonego przez Andrzeja Dudę Donalda Tuska. Na szczęście pojawił się też bardzo pozytywny akcent, w duchu narodowego pojednania. Opozycja podarowała bowiem prezydentowi niepodległościowy prezent.

Lider Polskiego Stronnictwa Ludowego Władysław Kosiniak-Kamysz w imieniu całego ugrupowania wręczył prezydentowi symboliczny podarunek – koszulkę z kolorową podobizną Wincentego Witosa, jednego z głównych bohaterów, którzy przyczynili się do odzyskania niepodległości przez nasze państwo. O całym zdarzeniu Kosiniak-Kamysz poinformował przez Twittera.

Duda się cieszy

– Jest i specjalny prezent od PSL-u dla prezydenta Andrzeja Dudy z okazji Dnia Niepodległości – brzmi opis posta ze zdjęciem na profilu lidera Polskiego Stronnictwa Ludowego.

Jak można się domyślać, reakcja internautów śledzących profil lidera PSL była dwojaka. Cieszących się z gestu wobec głowy państwa jest tyle samo, co niezadowolonych z tego aktu. Jak pokazuje fotografia, uwieczniająca moment wręczenia t-shirtu Andrzejowi Dudzie, sam prezydent bardzo się ucieszył z nowego ubrania.

– Super koszulka, taka ludowa i patriotyczna w jednym, nosilbym z DUMĄ; Piękny gest; Hehe.. a to chyba niecodzienna wymiana koszulek; Nie PSL a ZSL. Z PSLem nie macie nic wspolnego!!! (pisownia oryginalna) – piszą podzieleni internauci.

Kaczyński nie przyszedł

Tegoroczne obchody dnia 11 listopada były szczególne. Chcąc załagodzić wewnętrzne spory, Andrzej Duda zaprosił na oficjalne uroczystości byłego premiera, a obecnie szefa KE Donalda Tuska. Dołączył on tym samym do pozostałych byłych prezydentów i premierów zaproszonych przez głowę państwa. W Warszawie nie pojawił się za to Jarosław Kaczyński, który zgodnie z tradycją wewnątrzpartyjną przebywa wraz z kierownictwem PiS w Krakowie na Społecznych Obchodach Narodowego Święta Niepodległości.

Zakład, że nie poznajesz tego znanego polskiego polityka?! Niesamowite metamorfozy wybrańców narodu

Największe seksskandale w polityce [ZOBACZ!]

...

Zobacz również

Zobacz również