Na ogół, gdy biznesowy Dawid wygrywa z Goliatem, ten pierwszy musi się wykazać nie lada sprytem i inicjatywą. Tym razem jednak wystarczyło niewyobrażalne gapiostwo większego podmiotu gospodarczego. Feralnym przedsiębiorstwem, które w przetargu pokonała mała firma z Wyszkowa był paliwowy gigant PKN Orlen.

Przedmiotem niecodziennego przetargu były dostawy paliwa dla Centrum Obsługi Administracji Rządowej. Drobne przedsiębiorstwo budowlano-handlowe przedstawiło zdecydowanie mniej korzystną ofertę, jednak o jej sukcesie przesądził formalny błąd Orlenu.

Nie ma podpisu, nie ma zlecenia

Gigant paliwowy nie otrzymał intratnego zlecenia z powodu karygodnego niedopatrzenia. Przetarg przebiegał w formie elektronicznej, co nakładało na obie strony złożenie podpisu elektronicznego. O dopełnieniu tej formalności w Orlenie jednak zapomniano. Jako że jego jedynym konkurentem była skromna firma z Wyszkowa, to właśnie jej przypadło zlecenie. Jego wartość wynosiła 2,1 mln złotych.

Niewielkie przedsiębiorstwo ma zaledwie cztery stacje i jedną hurtownię paliw. PKN Orlen nie komentuje sprawy, dlatego wciąż nie wiadomo kto zawinił podczas kuriozalnego przetargu, czy ruszyło wewnętrzne postępowanie w tej sprawie, ani czy zawiadomiono prokuraturę.

Źródło: innpoland.pl

Oto najbogatsze i najbiedniejsze województwa! Przepaść między pierwszym miejscem a resztą PORAŻA

11 pięknych kobiet, które związały się z miliarderami

 

Zobacz również