Samolot z Polakami rozbił się w górach. Ratownicy NIE pójdą po nich

Samolot z Polakami rozbił się w górach. Ratownicy NIE pójdą po nich

Alaska stała się miejscem prawdziwej tragedii, która miała miejsce kilka dni temu. Samolot z Polakami rozbił się w górach. Według informacji podanych przez RMF FM jest możliwe, że ciała Polaków, którzy zginęli w katastrofie, nigdy nie wrócą do kraju.

Wrak samolotu należącego do K2 Aviation spoczywa praktycznie na pionowym zboczu Thunder Mountain na wysokości 3300 metrów. W maszynie zostały odnalezione 4 ciała należące do polskich turystów. Pilota pierwotnie uznano za zaginionego, jednak niedawno ratownikom udało się odnaleźć jego ciało. Gorzej wygląda sytuacja z samym wrakiem, ponieważ wbił się w lodowiec i został już częściowo pokryty lodem i śniegiem. Bardzo możliwe, że ciał Polaków, już nigdy nie uda się odzyskać.

Alaska: akcja ratunkowa przerwana

Ułożenie wraku i jego stan uniemożliwia podjęcie dalszej pracy przez ratowników. Wrak przełamał się i teraz jego część utrzymywana jest przez niewielki kawałek metalu. Niestety taka sytuacja ze względów bezpieczeństwa, uniemożliwia podjęcia dalszej akcji ratunkowej. Każda, nawet najmniejsza ingerencja we wrak może spowodować jego zawalenie, które zagraża życiu osobom w jego otoczeniu. - Złe wiadomości z Alaski. Ofiary katastrofy samolotu pozostaną tam prawdopodobnie na zawsze. Służby przerwały akcje. Jest zbyt niebezpiecznie. Maszyna uderzyła w lodowiec. Wrak wisi nad przepaścią. Przełamał się. Jest już częściowo pokryty lodem i śniegiem. Zdjęcia otrzymałem od NPS - poinformował dziennikarz RMF, Paweł Żuchowski. Jest to najgorsza katastrofa od ponad 20 lat w parku narodowym Denali. Według informacji podanych przez rzeczniczkę prasową, polscy turyści zarezerwowali wycieczkę przez polskie biuro podróży.

Czy w Polsce były katastrofy samolotów pasażerskich?

Nie ulega wątpliwościom, że najgłośniejszą katastrofą lotniczą w historii Polski, jest katastrofa smoleńska. Jednak tego typu wypadków było znacznie więcej. Jednym z głośniejszych jest ta z roku 1987 w warszawskim lesie kabackim. Samolot podczas lotu doznał awarii silnika i podjęto decyzję o lądowaniu awaryjnym. W wyniku katastrofy zginęły 183 osoby, a sam samolot został kompletnie zniszczony.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Polska w żałobie. Zmarł kolejny, kultowy artysta
  2. Siostra Kory ujawniła drastyczne fakty z życia siostry. Odbiera mowę
  3. Smutne. Dwa dni po pogrzebie Kory jej mąż pożegnał kolejną bliską osobę
  źródło: onet.pl
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News