nie żyje aktorka
pikio.pl
Patryk Przybyłowski - 13 Listopada 2020

Wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje wielka polska aktorka, przyjaciółka Karola Wojtyły

Nie żyje legendarna polska aktorka, która zagrała w wielu filmów wybitnych rodzimych rezyserów. Wiadomość o jej śmierci właśnie trafiła do mediów.

Media obiegła właśnie bardzo smutna wiadomość. Nie żyje aktorka, która zostanie zapamiętana przez wiele pokoleń Polaków. Jej wielkie role na zawsze wpisały się złotymi zgłoskami w historię polskiej kinematografii.

Mateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówMateusz Morawiecki podjął decyzję ws. lockdownu. Zaapelował także do wszystkich PolakówCzytaj dalej

Nie żyje wybitna aktorka

Niestety, z wielkim żalem przekazujemy wiadomość o śmierci Haliny Kwiatkowskiej. Aktorka zmarła dzisiaj w nocy w Konstancinie w wieku 99 lat. Aktorka dała się poznać widzom m.in. z występów w filmach Andrzeja Wajdy.

Wiadomość o śmierci aktorki jako pierwszy upublicznił Związek Artystów Scen Polskich. Specjalne oświadczenie pojawiło się na Facebooku Związku.

- Z wielkim żalem zawiadamiamy, że dziś w nocy w Konstancinie odeszła Halina Kwiatkowska, wspaniała krakowska aktorka, pedagog, pisarka i podróżniczka, zasłużony członek ZASP. Grała na scenach krakowskich – w Teatrze Rapsodycznym, w teatrze im. Słowackiego i w Starym Teatrze, współpracując m.in. z Jerzym Jarockim i Konradem Swinarskim. Występowała w filmach m. in. Andrzeja Wajdy i Wojciecha Jerzego Hasa. Przez wiele lat była pedagogiem krakowskiej PWST (obecnie AST im. ST. Wyspiańskiego). Odznaczona Złotym Medalem „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”. W kwietniu 2020 roku skończyła 99 lat. Będzie nam Jej bardzo brakowało..[*] - czytamy w oświadczeniu wydanym przez Związek Artystów Scen Polskich.

Dzisiaj grzeje:

1. Wszystko wydarzyło się nagle. Pojawił się film ze szpitala, wiadomo, co wyrabia się za zamkniętymi drzwiami

2. Uwaga: Pilna wiadomość dla Polek i Polaków. Od 5 grudnia nowe zasady, czeka nas ogromna zmiana dot. funkcjonowania na drodze

3. Arcybiskup Głódź pławi się w prawdziwych luksusach. Jego dom to pałac, relacja rolnika odbiera mowę

Halina Kwiatkowska prywatnie była wieloletnią przyjaciółką Karola Wojtyły. Poznali się za czasów nauki szkolnej i wspólnie dołączyli do teatru szkolnego w Wadowicach. Ich znajomość była kontynuowana również po ukończeniu szkoły, kiedy podjęli wspólne studia polonistyczne na Uniwersytecie Jagiellońskim.

Halina Kwiatkowska i Karol Wojtyła należeli również w czasie wojny do Teatru Rapsodycznego Mieczysława Kotlarczyka.

Pierwszą sztuką, w której wspólnie zagrali, a która odniosła spory sukces, była "Antygona". Co ciekawe, podczas swojej wizyty w Wadowicach w 1999 roku, Jan Paweł II zdecydował się wyrecytować z pamięci kilka fragmentów sztuki.

Widzowie na pewno zapamiętają Halinę Kwiatkowską dzięki rolom w kultowych filmach i serialach. Aktorka zagrała w takich produkcjach jak: "Popiół i diament", "Lalka" czy "07 zgłoś się". Za swoją działalność w 2007 roku otrzymała Złoty Medal „Zasłużony Kulturze Gloria Artis”.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Porażające nagranie zza zamkniętych drzwi szpitala. Widać całą prawdę o wydarzeniach na oddziale
  2. Narzeczona Kamila Szpilki nagle wprawiła Polaków w osłupienie. Chwali się ciałem w sieci, widać prawie wszystko (FOTO)
  3. Nagłe, niewyobrażalnie smutne wiadomości. Nie żyje zasłużona Polka, odeszła na wieczną służbę
  4. Agata Duda wprawiła wszystkich w osłupienie. Ciężko uwierzyć, co zrobiła podczas uroczystości
  5. Mama przyszła odwiedzić grób 4-letniego synka, nie zastała nagrobka. Bulwersujące, do czego doszło
  6. Prawdziwa "bomba witaminowa". Przepyszna surówka z buraków, ogórków kiszonych i popularnych owoców
  7. Romans za kulisami "Rolnik szuka żony"? W sieci pojawił się zaskakujący wpis uczestniczki hitu TVP
Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze Tajemnicza śmierć uwielbianego aktora. Bardzo przykre jak zginął Dionizy ze "Złotopolskich"Czytaj dalej

Źródło: Związek Artystów Scen Polskich

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News