Była wielką gwiazdą, nikt nie wiedział jak bardzo cierpiała. Od najmłodszych lat głodzona, faszerowana lekami i poniżana, umarła w tragicznych okolicznościach

Była wielką gwiazdą, nikt nie wiedział jak bardzo cierpiała. Od najmłodszych lat głodzona, faszerowana lekami i poniżana, umarła w tragicznych okolicznościach Źródło: .

Aktorka była wielką gwiazdą, ale nie wszyscy wiedzą, jak tragiczne życie ma za sobą. Odniosła ogromny sukces, ale cena, jaką za niego zapłaciła, była bardzo wysoka.

Aktorka od najmłodszych lat była wykorzystywana, zmuszano ją do nadludzkiego wysiłku. Głodzono ją i poniżano przez wiele lat. Odniosła sukces i zyskała grono wiernych fanów, którzy jej wspaniałe role wspominają do dziś. Zapłaciła jednak za to straszną cenę.

Aktorka cierpiała przez całe swoje życie, niewielu fanów o tym wie

Kiedy Judy Garland miała 12 lat, trafiła na przesłuchanie do studia amerykańskiej wytwórni "Metro-Goldwyn-Mayer". Miała wcześniej doświadczenie, ale to tak naprawdę właśnie tam rozpoczęła się jej wielka i tragiczna kariera. Szefowie studia byli zachwyceni jej talentem, szybko okazało się jednak, że nie pasuje do kanonu. Była za stara na dziecięce role i za młoda do dojrzałych kreacji. Liczne, negatywne komentarze słyszała również na temat swojego wyglądu. To na zawsze odcisnęło na niej piętno.

Kiedy zaczęła pracować, okazało się, że szefom studia zależy tylko na pieniądzach. Traktowali młodych aktorów jak maszyny do zarabiania. Całkowicie rozporządzali ich czasem i życiem, dyktując im nawet co i jakie ilości mogą jeść. Popularną praktyka było również wspomaganie ich wydajności lekami. To doprowadziło ją do uzależnienia, z którym zmagała się całe życie.

- Chcieli, byśmy pracowali całe dnie i noce, bez przerwy. Kiedy byliśmy wyczerpani, dawali nad pigułki pobudzające. Następnie wciskali nad coś na sen – i budzili po czterech godzinach, znowu dawali coś na pobudzenie, żebyśmy mogli utrzymać się na nogach i tyrać przez następne trzy dni pod rząd - wspominała Garland.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W 1954 roku wystąpiła w kultowym filmie pt. "Narodziny gwiazdy", ale najbardziej znana jest z roli Dorotki w filmie z 1939 roku pt. "Czarnoksiężnik z Oz". To była jej przepustka do wielkiej sławy, jednak oznaczało to coraz większą presję studia. Nieustannie gnębiona i poniżana aktorka cierpiała na depresję i czuła się coraz gorzej.  

Aktorka nie mogła poradzić sobie z presją i stresem

Jej życie miłosne również nie było dla kobiety pocieszeniem. Wielokrotnie wychodziła za mąż, ale żadne małżeństwo nie skończyło się szczęśliwie. Kolejne rozwody, nieustająca depresja i uzależnienie od leków i alkoholu spowodowały, że kobieta kilkukrotnie podejmowała próby samobójcze. 

Dzisiaj grzeje: 1. Kobieta z Polski brutalnie zaatakowana. Napastnicy użyli strasznego narzędzia
2. Pożar wybuchł z powodu choinki. Tata wybiegł z płonącego mieszkania, ale wrócił ratować dzieci, zginął razem z nimi

Gwiazda zmarła 22 czerwca 1969 roku, miała zaledwie 47 lat. Przyczyną zgonu kobiety było przedawkowanie leków.

- Nikomu nie zależało na zdrowiu Judy, bo wszyscy byli zbyt zajęci wykorzystywaniem jej - powiedziała Stevie Phillips, asystentka gwiazdy.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wtopa Natalii Oreiro na Sylwestrze Marzeń. Wszystko widać na nagraniu
  2. Ceny w 2020 r. zwalają z nóg. Najbardziej podrożeje kilka podstawowych rzeczy
  3. Zaskakujące informacje o życiu intymnym pary królewskiej. Trudno uwierzyć w ujawnione szczegóły, nie ma takiej drugiej pary
  4. 3 znaki zodiaku, które są najbardziej wkurzającymi ludźmi. Współczujemy, jeśli urodziłeś się pod którymś z nich
  5. Partnerka ugryzła go podczas stosunku. Jego intymna część ciała zrobiła się czarna, miesiąc lekarze walczyli o jego życie

źródło: Onet

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News