Niestety słynna aktorka zmarła
Pixabay ArturLuczka
Agata Jaroszewska - 2 Maja 2020

Tragiczne wieści nagle obiegły media. Nie żyje Lidia Bienias

Aktorka Lidia Bienias była znana szczególnie na Śląsku, niestety poinformowano o jej śmierci. Tragiczne informacje o tej ogromnej stracie dla polskiej kultury pojawiły się na wielu portalach. Artystkę szczególnie wspomina Teatr Śląski, gdzie zagrała niezliczoną ilość spektakli. Zjednywała sobie ludzi nie tylko swoim dobrym sercem i poczuciem humoru, ale także szczerością i pracowitością. Historia jej drogi zawodowej może być inspiracją dla młodych adeptów tej sztuki.

Aktorka całe życie związana była ze Śląskiem i to właśnie tam zdecydowała się rozwijać karier i założyć rodzinę. Informacje o jej śmierci zaskoczyły i niezmiernie zasmuciły nie tylko środowisko artystyczne.

ZwierzęZobaczyła bezdomnego kota i postanowiła mu pomóc. Po kilku dniach zauważyła, jak wielki błąd popełniłaCzytaj dalej

Aktorka Lidia Bienias nie żyje

Aktorka stworzyła w swoim życiu sporo niemożliwych do zapomnienia kreacji. Zmarła 1 maja w wieku 89 lat, dla polskiej kultury oraz świata aktorskiego jest to okropna wiadomość. Teatr Śląski na swoim Facebooku podzielił się wzruszającym wpisem wspominającym artystkę, a pod postem pojawiło się wiele komentarzy zasmuconych jej odejściem.

- Zaś smutno się zrobiło, w sercach widzów. Twego pięknego głosu i gry aktorskiej pani Lidio. Teraz u Pana Naszego, wraz z Beniem, będziecie odgrywać swoje role - możemy przeczytać pod postem Teatru Śląskiego. Aktorka wcześniej, w 2018 roku, pochowała swojego partnera życiowego Bernarda Krawczyka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Oliwia BieniukOliwia Bieniuk błaga o pomoc. Chodzi o zdrowie i życieCzytaj dalej

Jej kariera zawodowa jest imponująca

Lidia Bienias całe życie związana była ze Śląskiem. Aktorka teatralna, filmowa i telewizyjna stworzyła ponad sto niesamowitych ról i zapadła w pamięć wielu widzom. Największą popularność przyniosła jej rola Pytlokowej w "Sobocie w Bytkowie" oraz serial historyczno-obyczajowy "Blisko, coraz bliżej". Przy drugim z wymienionych projektów pracowała aż 3 lata, jednak jej największą miłością był teatr i książki. Przez całe swoje życie związana była ze śląskimi scenami, od samego początku kariery zawodowej kojarzona z Teatrem Śląskim, Teatrem Zagłębia w Sosnowcu i Teatrem Nowym w Zabrzu.

Dzisiaj grzeje:

1. Dramatyczne poszukiwania trwały wiele dni. Niestety, porażająca prawda wyszła na jaw, ciężko powstrzymać łzy

2. Policja przekazała dramatyczną wiadomość na temat Kacperka. Wiadomo, co mogło się stać

Prywatnie była szczęśliwa, zawodowo usatysfakcjonowana

Aktorka jakiś czas temu przeszła na emeryturę i wraz z mężem korzystała z uroków spokojnego życia. Z Bernardem Krawczykiem łączyła ich miłość jeszcze z gimnazjalnej ławy w jednym z mysłowickich szkół. Sama Lidia Bienias ujmowała swoją szczerością i radością życia. Trudno było ją przeoczyć kiedy wchodziła do pokoju, tym bardziej smucą tragiczne wieści, które obiegły media.

- No, nagrałam się już tyle, teraz mogę tylko czytać i gotować obiady dla męża córki i przyjaciół - cytuje wypowiedź zmarłej aktorki "Dziennik Zachodni". Rodzinie składamy najszczersze kondolencje.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Madonna zarażona koronawirusem? Legendarna piosenkarka wywołała burzę swoim wpisem
  2. Żona Dawida Kubackiego podzieliła się z kibicami radosną informacją. Gratulujemy
  3. Brał udział w poszukiwaniach Kacperka. Zdradził całą prawdę, trudno powstrzymać łzy
  4. Nie żyje gwiazda serialu, który pokochali Polacy. Przegrał z chorobą kilka tygodni po narodzinach syna
  5. Rząd znosi kolejne zakazy już od poniedziałku. Wiemy, na jakich zasadach
  6. Wlał mleko do Coca-Coli. Po 6 godzinach przecierał oczy ze zdumienia

Domowe triki nie raz okazywały się niezwykle przydatneWłożyła ryż między ręczniki i poszła spać. Zobaczyła efekt i już wiedziała, że zawsze będzie tak robićCzytaj dalej

Źródło: Dziennik Zachodni

Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News