Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie

Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie Źródło: Artem_Apukhtin Pixabay.com

Wystąpił w wielu filmach i przetarł szlaki wielu współczesnym aktorom. Jego dokonania były wielokrotnie doceniane przez światowe instytucje, a jego sylwetka jest wielka inspiracją. Wiadomości o śmierci wybitnego aktora, są wyjątkowo smutne. Wraz z jego odejściem skończyła się pewna epoka.

Aktor zagrał w wielu świetnych filmach oraz serialach, lecz znany jest głównie z roli u boku sir Seana Connery'ego w jednej z części dotyczącej przygód najbardziej znanego agenta Jej Królewskiej Mości. Tragiczne informacje przekazała córka zmarłego.

Wybitny brytyjski aktor nie żyje

Aktor zmarł w wieku 102 lat. Earl Cameron to brytyjski aktor doceniany na całym świecie. Przyszedł na świat 8 sierpnia 1917 roku na Bermudach i nikt nie spodziewał się, że będzie jednym z pierwszych czarnoskórych aktorów pojawiającym się w brytyjskich filmach. W latach 50. w kinematografii praktycznie nie istniały ważne role dla czarnoskórych osób, lecz to właśnie wtedy Cameron rozpoczął swoją wielka karierę i zyskał sobie przychylność zarówno krytyków, jak i widzów. Aktor zmarł w sędziwym wieku, a na temat przyczyny śmierci wypowiedziała się jego córka.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ:

Aktor zmarł w swoim domu, a jego życie dla wielu jest inspiracją

Serena Cameron cytowana przez "New York Times" przyznała, że przyczyną śmierci jej ojca było zapalenie płuc. Według informacji przekazywanych przez media, aktor zmarł w swoim domu w Warwickshire w Anglii 3 lipca 2020 roku. W 2009 roku za swoje dokonania na rzecz zmiany sytuacji czarnoskórych osób w przemyśle filmowym oraz w uznaniu niesamowitego artystycznego kunsztu jego ról aktor został odznaczony Orderem Imperium Brytyjskiego. W 1965 roku wystąpił u boku sir Seana Connery'ego w filmie "Operacja Piorun", jednej z części przygód Jamesa Bonda. 

Dzisiaj grzeje: 1.Ogromna radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, zdjęcie mówi wszystko

2.Nie żyje 46-latka. Tragedia na Lubelszczyźnie

Był bardzo skromną osobą

W rozmowie dla "The Guardian" cytowanej przez "New York Times" aktor wyznał, że nigdy nie czuł się kimś wyjątkowym i po prostu robił swoje. Nie ukrywał, że praca na planach filmowych i wcielanie się w kolejne role były jego priorytetem życiowym i wkładał w to całe serce.

- Nigdy nie postrzegałem siebie jako pioniera. Dopiero później, spoglądając na moje dokonania i zmiany, jakie zaszły na przestrzeni lat, zdałem sobie sprawę, że może faktycznie nim jestem - mówił w 2017 roku Earl Cameron.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Wielka radość w domu Adama Małysza. Córka przekazała radosną informację, w końcu się doczekała
  2. Stachursky jednak nie żywił się energią słoneczną? Cała prawda wyszła na jaw, gwiazdor zdradził wszystkie szczegóły
  3. Tragiczne informacje obiegły media. Nie żyje aktor znany z filmu o Bondzie
  4. GIS ostrzega wszystkich Polaków. Duże niebezpieczeństwo, powoduje nudności, bóle głowy i wymioty
  5. Członkini komisji wyborczej przyłapana. Schowała karty do głosowania i nie chciała oddać, interweniowała policja
  6. Córka Magdy Gessler pokazała się bez ubrań na ulicy. Zdjęcia odbierają mowę, nie wszyscy się zachwycają

Źródło: New York Times

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News