Właśnie się dowiedzieliśmy. Zmarł legendarny polski aktor

Właśnie się dowiedzieliśmy. Zmarł legendarny polski aktor Źródło: Pikio.pl

Nieprawdopodobnie smutne doniesienia z ostatniej chwili. Nie żyje legendarny polski aktor. Przykra wiadomość pojawiła się na profilu Centrum Komiksów Disneya na Facebooku. Jego odejście jest ogromną stratą.

Przykra wiadomość właśnie obiegła media. Nie żyje legendarny polski aktor, którego głos towarzyszył każdemu dziecku w Polsce. Smutne doniesienia pojawiły się na profilu Centrum Komiksów Disneya na Facebooku.

Smutna wiadomość z ostatniej chwili. Nie żyje legendarny aktor 

Na profilu Centrum Komiksów Disneya na Facebooku pojawiła się smutna wiadomość o śmierci jednego z największych aktorów dubbingowych, filmowych i teatralnych w Polsce. Artysta urodził się 10 lutego 1935 roku w Warszawie, zmarł 4 września w wieku 85 lat. Jego odejście to nieprawdopodobna strata. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Andrzej Gawroński był aktorem, bez którego dzieciństwo milionów dzieci nie byłoby takie samo. Był wybitnym aktorem teatralnym, filmowym oraz dubbingowy. W ostatniej z tych dziedzin wcielił się w ponad 800 ról, co plasuje go na pierwszym miejscu w historii polskich aktorów dubbingowych. Najbardziej znanymi anonimowymi postaciami, którym użyczył swojego głosu był konik polny Filip z bajki "Pszczółka Maja" oraz smerf Ważniak. 

Jego debiut teatralny miał miejsce w 1956 roku, w 1959 roku ukończył Szkołę Teatralną im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie. Przez kolejnych 10 lat pojawiał się regularnie na deskach Teatru Ateneum, a następnie przez niemal 20 w Teatrze Syrena. Miał również na koncie występy z legendarną polską piosenkarką, Barbarą Kraftówną. 

Dzisiaj grzeje: 1. Pilny komunikat do wszystkich Polaków. Sytuacja lada moment będzie krytyczna

2. Wideo - Kuriozalny wypadek. Podwójne potrącenie na rondzie. Ucierpiała kobieta udzielająca pomocy

3. TVP przekazało tragiczne informacje. Niestety, nie żyje Marian Jaworski

Pojawił się również w ponad 70 produkcjach filmowych oraz telewizyjnych. Jednymi z najpopularniejszych były: rola kierowcy w filmie "Nie lubię poniedziałku" czy oficera Helmuta w "Jak rozpętałem II wojnę światową". Fani gier komputerowych mieli okazję słyszeć go w drugiej oraz trzeciej odsłonie serii "Diablo" jako postać Deckarda Caina. Kreacja, którą stworzył, została uznana jako jedna z najlepszych w historii dubbingu gier komputerowych. Udzielił swojego głosu również wielu postaciom w grach z serii "Wiedźmin".

Najlepsze newsy dnia:

  1. Trudno spokojnie komentować. Ujawniono co Katarzyna W. robiła ze strażnikami w więzieniu
  2. Amerykanie testują broń przed którą nie ma obrony. Rosjanie przodują w tej technologii
  3. Rodziny są zdruzgotane, Dowbor nie miała wyjścia. Właśnie ujawniono największy sekret "Nasz nowy dom"
  4. Porażające sceny w "Kuchennych rewolucjach". Niewiarygodne, co zrobiła Gessler, przekroczyła wszelkie granice?
  5. Niebywałe słowa Kaczyńskiego o Rydzyku. Wielu Polaków przeciera oczy ze zdziwienia
  6. Najlepsza w sezonie grzybowym borowikowa z 1 niezastąpionym dodatkiem. Aromatyczna zupa nie ma porównania z innymi

Źródło: Wikipedia, YouTube Dzieje Khorinis

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News