Akcja Znicz
Fot. Pixabay
Wiadomości Pikio - 31 Października 2018

1 listopada niebezpieczny jak nigdy? To może zagrozić nam wszystkim!

Akcja Znicz to powielane co rok przedsięwzięcie na rzecz bezpiecznego podróżowania. 1 i 2 listopada, w związku ze wzmożonym ruchem na drogach, policjanci podwajają swoje wysiłki w kwestii kontrolowania kierowców. Okazuje się jednak, że w tym roku sytuacja może się nieco skomplikować.

Akcja Znicz nie może odbyć się bez udziału policjantów, którzy stanowią podstawowy trzon tej kampanii. Funkcjonariusze na tegoroczne święto wszystkich świętych mają jednak inne plany. Postanowili odwrócić się od popularnej akcji, zasłaniając się zwolnieniami lekarskimi. Takie zachowanie przybrało już skalę masową.

Akcja znicz zagrożona

W samym województwie łódzkim aż kilkuset funkcjonariuszy przedstawiło w pracy zwolnienie L4. Zachowanie te jest zamierzone i określane jako rodzaj buntu skierowany przeciwko Ministerstwu Spraw Wewnętrznych i Administracji. Resort nie reaguje na protesty policji, więc policjanci unikają wypełniania swoich obowiązków. Głos w sprawie zabrał Sławomir Koniuszy ze związku zawodowego policjantów. Wyjaśnił on, że zwolnienia nie są częścią protestu policji, jednak nie można też dziwić się funkcjonariuszom. Mężczyzna pokreślił również, że zdaje sobie sprawę ze zbyt małej ilości etatów w policji. - Szczególnie w rejonach Łodzi i Pomorskiego dotkliwa jest liczba wakatów. Trzeba pamiętać, że ten stan trwa już bardzo długo. Sam proces trwa kilka miesięcy i nie przyniósł żadnych rezultatów, więc trudno się temu dziwić. Mamy okres jesienno-zimowy, obciążenie i aura robią niestety swoje - wytłumaczył w rozmowie z RMF FM.

Na pomoc wyrusza straż miejska

Krzysztof Balcer, który pełni funkcję przewodniczącego łódzkiego związku zawodowego policjantów, zapowiedział w radio, że w razie rażących braków policjantów, w akcji znicz pomóc mają funkcjonariusze z sąsiednich jednostek, bądź też straż miejska.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
Kogel-mogelW "Koglu-moglu" pokochali go wszyscy. Zmarł w niewyjaśnionych i wstrząsających okolicznościachCzytaj dalej
Internauci nie kryją swojego oburzenia, jednak co zaskakujące, swojej złości nie kierują ku unikającym służby policjantom. Nie podoba im się natomiast całokształt akcji Znicz, ponieważ wyczuwają tutaj pretekst do zarobienia kolejnych pieniędzy, a nie rzeczywistą chęć profilaktyki. - Ulubionym zajęciem w okolicach świąt jest dobijanie kierowców stresami za pomocą policjantów, tak aby bydło harowało w dni powszednie i nie mogło odetchnąć od stresu w święta. Podłe biurwy zacięte antyludzkie: wykańczają praktycznie wszystkich pod pretekstem, że ktoś tam może się wyłamać. To może od razu wszystkich do więzienia skutych - profilaktycznie na całe święta - napisał zbulwersowany mężczyzna.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Jeśli ktoś spróbuje zabić Andrzeja Dudę, szef SOP nawet nie zauważy. Życie prezydenta zagrożone
  2. Biedronka rozniosła konkurencję w pył! Tą promocją na Wszystkich Świętych zachwyca Polaków
  3. Media wściekłe na Biedronia! Przerwał milczenie i ujawnił kto jest „pierwszym gejem III RP”
  4. Znaki zodiaku, które mają największą słabość do PIENIĘDZY
  5. Krzyżówka psa z kotem. Kontrowersyjne eksperymenty na zwierzętach? Czy chore ambicje?
Agata Duda i tajemnice jej wygląduTajemnice wyglądu Agaty Dudy wyszły na jaw. Wielu z was będzie w szokuCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News