kopalnia(1)
fot. flickrl.com
Karol Zaborowski - 24 Grudnia 2018

Kolejny wypadek w kopalni. Niesamowita tragedia, ratownicy liczą na cud

Akcja ratunkowa w kopalni jest bardzo trudna do przeprowadzenia, a najważniejszy w niej jest czas. Ratownicy, którzy starają się pomóc 15 górnikom, liczą już tylko na cud.

Akcja ratunkowa w kopalni, która ma właśnie miejsce w północno-wschodnich Indiach, stanęła w prawdziwie martwym punkcie. Ratownicy robią, co tylko mogą, aby pomóc nieszczęśnikom uwięzionym pod ziemią. Jednak nie mają nawet pewności, że mężczyźni żyją. Co więcej, sprzęt, jakim dysponują jest niewystarczający, do przeprowadzenia skutecznej akcji ratunkowej. Jak podaje BBC, ratownicy w tym momencie mogą liczyć tylko cud.

Akcja ratunkowa w kopalni bez szans na powodzenie?

Do tej katastrofy doszło już 11 dni temu i od tego momentu nieustannie trwa akcja ratunkowa. Niestety ratownicy natrafili na szereg niespodziewanych utrudnień, które praktycznie uniemożliwiają im pracę. Pierwszym problemem jest już sama budowa kopalni. Jest to tak zwana "szczurza kopalnia", która składa się z wąskich tuneli, które kopie się w poszukiwaniu złóż. Dodatkowo całe to przedsięwzięcie jest nielegalne, co może dobitnie pokazywać, w jakim stanie znajduje się kopalnia i jej zaplecze, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo pracowników. Aż 15 osób zostało uwięzionych pod ziemią przez nieoczekiwaną powódź, która nawiedziła rejon, w którym położona jest kopalnia. Wszyscy mają nadzieję, że pracownikom udało się znaleźć kanał powietrzny, który jest ich jedyną szansą na przeżycie.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ
HimalaistaTomasz Mackiewicz i jego ostatnie chwile. Wstrząsające doniesienia!Czytaj dalej

Komplikacje na każdym kroku

Dodatkowym problemem jest sprzęt, którym dysponują ratownicy, ponieważ w swoim zanadrzu posiadają zaledwie dwie pompy, które nie wyrabiają z usuwaniem wody z kopalni. Jednak mimo tych wszystkich przeciwności losu place nadal trwają i nikt nie zamierza się poddać, póki istnieje, chociaż cień szansy na sukces tej akcji. Miejmy nadzieję, że ciężka praca ratowników i ich upór przyniosą zamierzony skutek i cała 15-osobowa ekipa pracowników powróci cała i zdrowa z podziemnego piekła. Dodatkowo historia ta będzie stanowić przestrogę, dla osób chcących otworzyć własną nielegalną kopalnię, których w tamtym regionie cały czas przybywa.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Awaria na jednym z najpopularniejszych wyciągów narciarskich. Pracują służby, ewakuacja
  2. Legenda disco polo walczy o życie. Nie ma nóg, ani mieszkania
  3. Przełom ws. katastrofy smoleńskiej! Brytyjscy prawnicy nie mają wątpliwości
  4. Dorota Szelągowska z partnerem. Fani osłupieli widząc kim on jest
  5. Ile zarabia Małgorzata Foremniak? Zarobki ma bajeczne
GłówneKrzysztof Jackowski i inni nie mogli już dłużej milczeć. To wydarzy się w 2019 roku, straszne wizjeCzytaj dalej
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News