Żona "agenta Tomka" trafi do więzienia? Prokuratura postawiła zarzuty

Żona "agenta Tomka" trafi do więzienia? Prokuratura postawiła zarzuty Źródło: fot. wikipedia.org/Jarosław Roland Kruk / Wikipedia, licencja: CC-BY-SA-3.0

"Agent Tomek" będzie musiał zmierzyć się z wielką aferą wokół swojej małżonki? Prokuratura właśnie bada sprawę żony polityka, która usłyszała 12 zarzutów, a wśród nich wyłudzenia na gigantyczne wręcz kwoty. Niestety dla niej, całe postępowanie może skończyć się bardzo wysokim wyrokiem.

"Agent Tomek" doskonale znany jest wszystkim obserwatorom polskiej sceny politycznej. Były polityk znalazł się właśnie na "czołówkach" polskich mediów za sprawą afery, w którą zamieszana jest jego żona. Katarzyna K. usłyszała już łącznie 12 zarzutów postawionych jej przez prokuraturę. Pod lupę wzięto jej działalność, która sięga 2010 roku. Wedle przeprowadzanego śledztwa żona byłego posła PiS mogła należeć do zorganizowanej grupy przestępczej zajmującą się wyłudzeniami gigantycznych kwot od państwa. Co więcej, robiono to pod pretekstem pomocy osobom starszym i chorym.

"Agent Tomek" w samym centrum afery

Prokuratura uważa, że Katarzyna K. przewodziła grupie przestępczej, która działała poprzez domy opieki dla seniorów na Warmii oraz Mazurach. To właśnie na te ośrodki Katarzyna K. miała wyłudzać od państwa dziesiątki milionów złotych, z których dużą część przywłaszczyła dla siebie samej. Jeżeli zarzuty wobec żony polityka potwierdzą się przed sądem, to może trafić do więzienia na długie lata.

Domy opieki zostały otwarte przez grupę Helper, która od 2010 roku miała pod sobą kilka takich ośrodków. Jednocześnie stowarzyszenie otrzymywało bardzo wysokie dotacje od państwa, które miały iść na przystosowanie budynków pod domy opieki dla osób starszych. Mowa jest o kwotach rzędu ponad 70 milionów złotych, z czego ponad 30 miało zostać przywłaszczonych przez samą oskarżoną. Wobec Katarzyny K. zostały podjęte środki zapobiegawcze w postaci zatrzymania paszportu oraz zakazu opuszczania kraju, a także poręczenia majątkowego w wysokości 1,010 miliona złotych.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

-  Po wykonaniu czynności procesowych z udziałem podejrzanej prokurator zastosował środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego w kwocie 1,010 mln zł, oddania pod dozór policji, zakazu opuszczania kraju połączonego z zatrzymaniem paszportu - mówił Paweł Sawoń, rzecznik prasowy prokuratury w Białymstoku.

Wiele osób zaczęło się też zastanawiać, czy sam "Agent Tomek" również był uwikłany w ten przestępczy proceder, jednak jak na razie prokuratura potwierdza, że wobec byłego polityka PiS nie zebrano żadnych obciążających dowodów, które mogłyby sugerować, że on również należał do tej zorganizowanej grupy przestępczej.

 - Na obecnym etapie śledztwa wobec niego nie sformułowano zarzutów - stwierdził prokurator.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Danuta Wałęsa UJAWNIŁA całą prawdę o ks. Jankowskim. Jej słowa mrożą krew w żyłach. "On siał ZGORSZENIE"
  2. Agata Duda przeszła samą siebie! Na ten widok Melania Trump zdębiała!
  3. Księżna Kate wprawiła wszystkich w osłupienie w starej sukni. Koszt astronomiczny, ale efekt powalający
  4. 14-letnia Roksana Węgiel absolutnie zawładnęła sceną w Opolu. W dziwacznej sukience poderwała tłumy
  5. Podczas upałów matka nie mogła dobudzić 3-latki. Gdy zbadali ją lekarze, postawili przerażającą diagnozę
  6. Cały kraj trzymał kciuki, TVN poinformował że zmarła. Teraz Polacy zrobią wszystko by dorwać mordercę

źródło: Pudelek

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News