Pralki produkowane przez jednego z największych gigantów zajmujących się produkcja sprzętu elektronicznego wybuchają. Ostrzeżenie w tej sprawie wydała agencja dbająca o bezpieczeństwo konsumentów. 

Kilka tygodni temu informowaliśmy o szeregu przypadków wybuchających telefonów firmy Samsung. Problem był na tyle poważny, że światowy gigant zdecydował się wymienić wszystkie wadliwe produkty.

Jak się okazuje to nie koniec problemów Samsunga. Tym razem wybuchają… pralki produkcji koreańskiej firmy.

 – Odgłos przypominał wybuch bomby, a siła była tak wielka, że pralka przebiła ścianę – relacjonuje mediom jeden z użytkowników pralki, która wybuchła. 

Chodzi o modele wyprodukowane pomiędzy rokiem 2011 a 2016. Jak z kolei informuje Reuters, niebezpieczeństwo wiąże się głównie z pralkami ładowanymi od góry.

Pralki wybuchają podczas prania w programie dla tkanin delikatnych, szczególnie gdy do pralki włoży się pościel czy inne tkaniny o dużych rozmiarach.

Doniesienia o wybuchających pralkach firmy Samsung potwierdziła amerykańska Agencja dbającą o bezpieczeństwo konsumentów, która wydała specjalne ostrzeżenie przed użytkowaniem produktów światowego giganta w dziedzinie elektroniki.

Polub fanpage pluralistycznego, bezstronnego portalu o polityce i społeczeństwie :


bh, źródło: wp finanse

...

Zobacz również