Agata Kulesza mocno o alkoholizmie wśród elit. "Zmienił twarz"

Agata Kulesza mocno o alkoholizmie wśród elit. "Zmienił twarz" Źródło:

Agata Kulesza ujawniła wstrząsające informacje na temat alkoholizmu wśród elit. Wspaniała aktorka przekazała, że koszmarny nałóg zmienił swoje oblicze. Artystka poruszyła ten trudny temat w związku z jej udziałem w filmie "Zabawa Zabawa". 

Agata Kulesza to obecnie jedna z najlepszych polskich aktorek, która coraz częściej pojawia się w ambitnych produkcjach poruszających trudne problemy. Tym razem postanowiła uderzyć w temat alkoholizmu, który w Polsce wciąż jest zbyt często bagatelizowany.

Agata Kulesza: Alkoholizm zmienił twarz

Agata Kulesza odgrywa jedną z głównych ról w nowym filmie "Zabawa Zabawa". Jej postać Dorota mierzy się w nim z nałogiem alkoholowym. Z tego tytułu artystka postanowiła udzielić wywiadu Wirtualnej Polsce, w którym oznajmiła, że alkoholizm zmienił swoją twarz. - Być może do tej pory nie poruszano tematu wysoko postawionych kobiet pijących. Wydaje mi się, że wkrótce zastanowimy się nad tym jak bardzo alkoholizm zmienił twarz. Coś co do tej pory kojarzyło się ze wstydem i jakimś pijanym z reguły mężczyzną albo kobietą zataczającą się na ulicy, nagle ten alkoholizm i ta choroba trochę inaczej wygląda. To jest ważne abyśmy zdawali sobie sprawę z tego jakie to jest zagrożenie. Aktorka podkreśla, że do tej pory nie mówiono o alkoholizmie, który trawi elity. Według niej, nałóg zmienił twarz i w mniej widoczny sposób dotyka wysoko postawionych ludzi.

Alkoholizm w Polsce: straszne dane

Dane na temat alkoholizmu w Polsce są naprawdę wstrząsające. Okazuje się, że aż 12 procent naszych rodaków nadużywa alkoholu. - Pijemy okazjonalnie, a jeśli pijemy, to tak żeby już sponiewierało. Pijemy dużo, jednorazowo. To jest wyjątkowo niezdrowy dla naszego organizmu sposób picia - mówi Krzysztof Brzóska z Państwowej Agencji Rozwiązywania Problemów Alkoholowych w rozmowie z TVN24. Wszystko wskazuje na to, że Polacy są wciąż zbyt mało świadomi tego czym jest alkoholizm i jakie jest jego prawdziwe oblicze. Nałóg wciąż kojarzy nam się często tylko ze stanem totalnej destrukcji widocznym na pierwszy rzut oka.
Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News