Agata Duda mocno zaangażowała się wiosną tego roku w rozwiązanie sporu na linii osoby z niepełnosprawnością – parlament. Choć mówiło się o porozumieniu, niewiele z tego wynikło. Dziś pierwsza dama ponownie występuje przy osobach, które na co dzień zmagają się z chorobami. Czy to kolejna chęć przypodobania się elektoratowi?

Agata Duda, rzadko udziela się medialnie. Włącza się jednak w akcje charytatywne. Przypomnijmy chociażby oddanie przez pierwszą damę kilku przedmiotów do licytacji w ramach WOŚP, abstrahując od stosunku partii rządzącej do wydarzenia organizowanego przez Jurka Owsiaka.

Znów przy chorych i potrzebujących. Agata Duda dba o wizerunek

Oddolne zaangażowanie Agata Duda wykazała też w maju i czerwcu tego roku, gdy w Sejmie trwały wielodniowe protesty rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Stała się nieformalnym mediatorem w sprawie – rodziny domagały się spełnienia przez rząd obietnicy wyborczej, czyli finansowego wsparcia rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością (do kwoty 500 zł miesięcznie w 2020 roku, na wzór świadczenia rodzinnego 500 plus).

Z obietnicy finansowego wsparcia niewiele wynikło. Rząd zaproponował wsparcie materialne, choć środowiska oczekiwałyby raczej pomocy finansowej. O wsparcie w rodzaju „500 plus dla rodzin z niepełnosprawnymi” mogłoby starać się ok. 150 tys. osób z istotnym orzeczeniem.

Postulaty protestujących (nie)spełnione

– Agata Kornhauser-Duda z uwagą wysłuchała protestujących i wyraziła zrozumienie dla ich sytuacji i oczekiwań. Zapewniła przy tym, że wraz z mężem uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami strony rządowej wspierając realizację postulatów zgłoszonych przez protestujących – informował wtedy oficjalny serwis głowy państwa Prezydent.pl.

Mimo braku konsensusu Agata Duda występuje dziś ponownie przy ludziach potrzebujących wsparcia. Jak wskazuje serwis SE.pl pierwsza dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z uczniami z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych. Działa on w szpitalu klinicznym w Poznaniu.

Spotkanie odbyło się 13 listopada. Agata Duda miała rozmawiać z uczniami o stuleciu odzyskania polskiej niepodległości.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Tajemnice wyglądu Agaty Dudy wyszły na jaw. Wielu z was będzie w szoku

– Młodzież opowiadała o tym, jak świętowała jubileusz, a jedna z uczennic, specjalnie na prośbę Pani Prezydentowej, wyrecytowała patriotyczny wiersz, który deklamowała podczas szkolnych obchodów – informuje strona głowy państwa Prezydent.pl.

Miły, przyjazny gest Agaty Dudy to niejedyny jej zwrot ku środowisku walczącym o lepszą przyszłość osób niepełnosprawnych. Choć prezydentowa kreuje się na osobę wspierającą to środowisko do dziś niespełniony pozostaje ich główny postulat. Co ciekawe rządzący zgodzili się na drugie z oczekiwań protestujących w maju – na podwyższenie renty socjalnej do poziomu „najniższej renty z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy”.

ZOBACZ TAKŻE:

  1. Agata Duda „przepadła” podczas Marszu Niepodległości. Burza na całą Polskę
  2. Agata Duda PRZEMÓWIŁA! Po orędziu cała Polska wstrzymała oddech
  3. Zamykają je żywcem w „grobach”. Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!

Andrzej Duda został rozszyfrowany! Sekrety wyglądu prezydenta

Zobacz również