Agata Duda próbuje odkupić swoje winy? To, co wczoraj zrobiła zaskoczy wielu

Agata Duda próbuje odkupić swoje winy? To, co wczoraj zrobiła zaskoczy wielu

Agata Duda mocno zaangażowała się wiosną tego roku w rozwiązanie sporu na linii osoby z niepełnosprawnością - parlament. Choć mówiło się o porozumieniu, niewiele z tego wynikło. Dziś pierwsza dama ponownie występuje przy osobach, które na co dzień zmagają się z chorobami. Czy to kolejna chęć przypodobania się elektoratowi?

Agata Duda, rzadko udziela się medialnie. Włącza się jednak w akcje charytatywne. Przypomnijmy chociażby oddanie przez pierwszą damę kilku przedmiotów do licytacji w ramach WOŚP, abstrahując od stosunku partii rządzącej do wydarzenia organizowanego przez Jurka Owsiaka.

Znów przy chorych i potrzebujących. Agata Duda dba o wizerunek

Oddolne zaangażowanie Agata Duda wykazała też w maju i czerwcu tego roku, gdy w Sejmie trwały wielodniowe protesty rodzin z osobami niepełnosprawnymi. Stała się nieformalnym mediatorem w sprawie - rodziny domagały się spełnienia przez rząd obietnicy wyborczej, czyli finansowego wsparcia rodziców wychowujących dzieci z niepełnosprawnością (do kwoty 500 zł miesięcznie w 2020 roku, na wzór świadczenia rodzinnego 500 plus). Z obietnicy finansowego wsparcia niewiele wynikło. Rząd zaproponował wsparcie materialne, choć środowiska oczekiwałyby raczej pomocy finansowej. O wsparcie w rodzaju "500 plus dla rodzin z niepełnosprawnymi" mogłoby starać się ok. 150 tys. osób z istotnym orzeczeniem.

Postulaty protestujących (nie)spełnione

- Agata Kornhauser-Duda z uwagą wysłuchała protestujących i wyraziła zrozumienie dla ich sytuacji i oczekiwań. Zapewniła przy tym, że wraz z mężem uczestniczyła w spotkaniach z przedstawicielami strony rządowej wspierając realizację postulatów zgłoszonych przez protestujących - informował wtedy oficjalny serwis głowy państwa Prezydent.pl. Mimo braku konsensusu Agata Duda występuje dziś ponownie przy ludziach potrzebujących wsparcia. Jak wskazuje serwis SE.pl pierwsza dama spotkała się w Pałacu Prezydenckim z uczniami z Zespołu Szkół nr 110 dla Dzieci Przewlekle Chorych. Działa on w szpitalu klinicznym w Poznaniu. Spotkanie odbyło się 13 listopada. Agata Duda miała rozmawiać z uczniami o stuleciu odzyskania polskiej niepodległości.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ - Młodzież opowiadała o tym, jak świętowała jubileusz, a jedna z uczennic, specjalnie na prośbę Pani Prezydentowej, wyrecytowała patriotyczny wiersz, który deklamowała podczas szkolnych obchodów - informuje strona głowy państwa Prezydent.pl. Miły, przyjazny gest Agaty Dudy to niejedyny jej zwrot ku środowisku walczącym o lepszą przyszłość osób niepełnosprawnych. Choć prezydentowa kreuje się na osobę wspierającą to środowisko do dziś niespełniony pozostaje ich główny postulat. Co ciekawe rządzący zgodzili się na drugie z oczekiwań protestujących w maju - na podwyższenie renty socjalnej do poziomu "najniższej renty z ZUS z tytułu całkowitej niezdolności do pracy".ZOBACZ TAKŻE:
  1. Agata Duda „przepadła” podczas Marszu Niepodległości. Burza na całą Polskę
  2. Agata Duda PRZEMÓWIŁA! Po orędziu cała Polska wstrzymała oddech
  3. Zamykają je żywcem w "grobach". Potem wszyscy je ze smakiem jemy
  4. Znaki zodiaku i ich ukryte supermoce. Będziesz w SZOKU!
Następny artykuł