Brutalny atak na Agatę Dudę. Chodzi o jej wyznanie

Brutalny atak na Agatę Dudę. Chodzi o jej wyznanie Źródło: prezydent.pl

Agata Duda deklaruje się katoliczką i nic nie byłoby w sprawie ekscytującego, gdyby nie fakt, że w jej domu panowały różne zwyczaje religijne. Pierwsza dama właśnie udała się z oficjalną wizytą do jednej ze szkół. Takiej reakcji ze strony wyborców jednak się nie spodziewała.

Agata Duda ma zmienne opinie wśród elektoratu. Z jednej strony - media i opozycja zarzucają jej milczenie w sprawach ważnych dla debaty publicznej, z drugiej jednak - niektórzy tę powściągliwość rozumieją jako sposób na przestrzeganie etykiety. Pierwsza dama niezmiennie wzbudza ogromne kontrowersje. Jak się okazuje, teraz celem ataku było jej wyznanie.

Agata Duda zaatakowana za wyznanie? Wyborcy znaleźli absurdalny powód

Pierwsza dama doskonale zdaje sobie sprawę, że jedynie wypełnianie przez nią obowiązków wynikających z pełnionej funkcji, może uratować wizerunek jej męża. Eksperci kancelarii regularnie udostępniają dokumentacje i fotorelacje ze spotkań, jakie przeprowadza pierwsza para. Okazuje się, że nierzadko - staje się przez to ofiarą ataków. Spotkanie z uczniami jednej ze szkół katolickich rozpętało niemałe zamieszanie.

- Podczas trwających obchodów Dnia Przyjaźni Polsko-Węgierskiej Agata Kornhauser-Duda oraz Anita Herczegh odwiedziły siedzibę Zespołu Szkół Katolickich im. Św. Stanisława Kostki w Kielcach - pojawiło się na Twitterze - oficjalnym koncie Kancelarii Premiera.

W opisie znalazły się również zdjęcia, które wskazywały, że głównym zadaniem Dudy była rozmowa z uczniami. Ci, wydawali się na relacji dość entuzjastycznie nastawieni do kobiety.

Pod opisem i publikacją pojawiły się komentarze wyborców, którzy - na przedzie: krytykują działania pierwszej damy, wskazując, że ta - choć szkoły odwiedza, w sprawie nauczycieli i ich problemów związanych ze strajkiem w ogóle się nie wypowiada. Później, skrytykowano również żonę prezydenta, sugerując, że odwiedza szkołę katolicką, podczas gdy sama katoliczką nie jest.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

- Bez klękania nie byłoby wizyty... katolicka koniecznie...  - naśmiewa się użytkowniczka portalu społecznościowego.

- Kornhauser i katolickich? I żadnego zgrzytu nie ma? - pojawiło się dalej w komentarzu.

- Po długich poszukiwaniach znaleziono szkołę, w której rodzice, dzieci i nauczyciele entuzjastyczne popierają skonsultowane z Milczącą Damą i podpisane przez Dudę deformy Zalewskiej - skrytykowała kobieta.

Wyznanie pierwszej damy

Agata Duda wielokrotnie podkreślała, że w jej domu panowała podwójna tradycja religijna. Jej mama - była bardzo wierząca i to właśnie ona kultywowała w niej uczestniczenie w wydarzeniach i świętach kościelnych. Ojciec - poeta i krytyk literacki - Julian Korhauser deklarował się jako ateista. Być może fakt, że był on osobą znaną - reprezentującą polską Nową Falę literacką, a przez to i popularną w niektórych kręgach - wyborcy dzisiaj wiedzą dużo o jego poglądach. Nazwisko, którym wciąż posługuje się Agata Duda być może skłoniło internautów do podobnych wniosków.

Z pewnością w całej dyskusji najmocniej wybrzmiał fakt, że w momencie, gdy coraz głośniej o strajku nauczycieli - Agata Duda, zbliżając się do szkół i uczniów, wciąż nie zajmuje jednoznacznego stanowiska.

ZOBACZ TAKŻE: 

  1. Dramat Maryli Rodowicz trwa. W jej luksusowej willi straszą duchy. EGZORCYSTA poszukiwany!
  2. Jak dzisiaj wygląda Pola Raksa? NAJNOWSZE ZDJĘCIA powalają na kolana
  3. Internauci: Taniec z gwiazdami jest ustawiony, oto dowody
  4. Szok w DDTVN. "Kobieca pochwa jest siedliskiem demonów"
  5. Co na to Magda Gessler? Początkująca kuchmistrzyni Żyła powiedziała, co o niej myśli
  6. Awaryjne lądowanie samolotu pod Warszawą! Są poszkodowani

źródło: Twitter

Następny artykuł