"Nie pierwsza, a wiejska dama". Agata Duda poniżona

"Nie pierwsza, a wiejska dama". Agata Duda poniżona

Agata Duda pełni obecnie jedną z najbardziej prestiżowych funkcji w naszym kraju. Pierwsza dama rzadko zabiera jednak głos w tematach politycznych i społecznych, usuwając się w cień swego męża. Nie oznacza to ostatecznie, że żonie głowy państwa udaje się unikać gigantycznej krytyki pod swym adresem.

Agata Duda nie chciała ponoć wcale przeprowadzić się do Warszawy i u boku męża sprawować funkcji pierwszej damy. Nauczycielka wolała spokojne życie w Krakowie, które nie miało nic wspólnego z polityczną zawieruchą wokół Andrzeja Dudy. Ostatecznie przypadło jej jednak w udziale przejęcie bardzo prestiżowego stanowiska. Z czasem miała je nawet polubić, czego - zdaniem internautów - nie daje jednak po sobie poznać.

Co planuje Agata Duda?

W sieci co jakiś czas pojawiają się za to doniesienia na temat rzekomego konfliktu w małżeństwie prezydenckiej pary. Agata Duda zagroziła ponoć nawet mężowi, że nawet jeśli ten pozostanie na stanowisku prezydenta na drugą kadencję, ona sama wróci do Krakowa, do dawnego życia. Informacje te nie zostały oczywiście nigdy potwierdzone. Jako że sama pierwsza dama rzadko publicznie porusza palące dla Polaków tematy i raczej hamuje się z okazywaniem emocji, każda chwila, w której traci nad sobą panowanie, jest szeroko komentowana przez opinię publiczną. Szczególnie głośno było więc o ironicznych poczynaniach Agaty Dudy wobec części Polonii, która w Sydney przywitała pierwszą parę okrzykami charakterystycznymi dla krajowej opozycji. Do podobnej sytuacji doszło także podczas wizyty w USA.

Jak Polacy reagują na postawę pierwszej damy?

Chociaż więc żona głowy państwa nie kwapi się do publicznego emanowania emocjami, często pada ofiarą stanowczej krytyki. Samo jej milczenie także sprzyja negatywnym komentarzom, gdyż ogromna część Polaków chciałaby, aby pierwsza dama zajęła stanowisko w takich tematach jak aborcja, czy reforma szkolnictwa (sama jest przecież nauczycielką i doskonale zna to środowisko "od środka"). W sekcji komentarzy na portalach społecznościowych oraz informacyjnych co jakiś czas natrafić więc można na bardzo upokarzające, krytyczne wobec Dudy opinie, spośród których część okazuje się nawet niecenzuralna.DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ "Totalny brak jakiejkolwiek klasy... Nie pierwsza, a wiejska dama"; "No tak trochę słabe to było pani Agato - może jedna powinna pani dwa razy pomyśleć zanim coś pani zrobi"; "Ależ tępa ta Agatka"; "Pani Agato!!!!!! Wstyd!!!!! Dno!!!!!"; "Ona zawsze sprawia wrażenie ''pod wpływem'' - czytamy w gorzkich dla pierwszej damy komentarzach.ZOBACZ TAKŻE:
  1. Ojciec Andrzeja Dudy przerywa milczenie. Oto kim Duda jest dla PiS-u
  2. Zdrada męża. Wiemy JAK SPRAWDZIĆ i co robić dalej PO ZDRADZIE
  3. „Ratowałbyś Kaczyńskiego, gdyby zasłabł”? Odpowiedź ministra rozwścieczy niejednego
  4. Znaki zodiaku, które mają największy problem z ODCHUDZANIEM. Co powinny zrobić?
  5. Jeszcze nie powstała, a już ma trzecie miejsce. Nowa formacja spędza PiS sen z powiek
Następny artykuł