Pojawiły się groźby. Stanowcza odpowiedź na zarzuty w kierunku Agaty Dudy

Pojawiły się groźby. Stanowcza odpowiedź na zarzuty w kierunku Agaty Dudy Źródło: YouTube TVP Info

Agata Duda ma teraz z pewnością dużo dłuższą listę obowiązków. Zbliżające się wybory i panująca pandemia sprawia, że pierwsza dama musi podejmować o wiele więcej działań, niż miało to miejsce w przeszłości. Jedno z nich spowodowało falę krytyki.

Odkąd Agata Duda została pierwszą damą niestrudzenie towarzyszy swojemu mężowi w niemal wszystkich jego wystąpieniach. Jednak aktualny moment kryzysowy sprawia, że musi ona podejmować się również innych aktywności mających wesprzeć społeczeństwo w tym trudnym czasie. To co ostatnio zrobiła wywołało burzę w sieci.

Chęć okazania wsparcia przyczyniła się do mocnej krytyki pierwszej damy

Podczas pandemii, którą wywołał koronawirus, Agata Duda pozostaje w ciągłym kontakcie z rodakami. Stara się im udzielać wsparcia w tym wyjątkowym momencie. Pierwsza dama czyta Polakom opowiadania Gabrieli Zapolskiej. Zachęca również do korzystania z edukacji poprzez Internet i wysyłania życzeń świątecznych drogą mailową. Jedno z podjętych przez nią działań nie spotkało się jednak z przychylnym odbiorem.

Na Twitterze kancelarii prezydenta zostały umieszczone zdjęcia, na których Agata Duda odbywa wideokonferencję z licealistami Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki. Można by to uznać za miły gest ze strony pierwszej damy. Wszakże uczniowie liceum to jedna z tych grup, która potrzebuje wsparcia. Jedna rzecz sprawiła jednak, że Agata Duda znalazła się pod ostrzałem krytyki.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Agata Duda i niefortunne spotkanie z uczniami

Internauci nie mogli tego nie zauważyć. Jak wiadomo, koronawirus sprawił, że zgromadzenia powyżej dwóch osób nie są dozwolone. Jednak uczniowie zostali zgromadzeni w jednej sali. Padły mocne zarzuty o łamanie zasad wprowadzonych obostrzeń. Internauci wytykali umieszczenie wielu uczniów w jednym pomieszczeniu i nieprzestrzeganiu konieczności przebywania nieletnich w domach. Niektórzy zapowiedzieli nawet, że zgłoszą to na policję. Władze liceum nie mogły pozostać bierne i zabrały głos w tej sprawie.

- Chcemy jasno powiedzieć, że INTERNAT, w którym przebywa młodzież z Liceum Polonijnego nie jest miejscem, do którego się dojeżdża, ale JEST MIEJSCEM, W KTÓRYM SIĘ MIESZKA NA STAŁE - można wyczytać w oświadczeniu w mediach społecznościowych.

Dzisiaj grzeje: 1. MZ po raz pierwszy poinformowało o wyzdrowiałych. W końcu wiadomo, ile osób oficjalnie pokonało koronawirusa w Polsce

2. Media dotarły do sąsiadów Szumowskiego. Na jaw wyszła cała prawda na temat Ministra Zdrowia

Dyrektorka Niepublicznego Kolegium św. Stanisława Kostki w rozmowie z TVN24 wyjaśniła, że uczniowie zamieszkujący internat nie stanowią zgromadzenia. Porównała ich do studentów przebywających w akademikach i żołnierzy stacjonujących w koszarach. Warto również zauważyć, że do liceum uczęszczają głównie uczniowie polskiego pochodzenia z byłych republik ZSRR.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Objawy świadczące o chorobie tarczycy. Nigdy ich nie lekceważ
  2. Zmarła znana polska dziennikarka sportowa. Odeszła w młodym wieku, jej głos znały tysiące 
  3. Szumowski powiedział, jak można powstrzymać epidemię. Jest tylko jeden sposób
  4. Kolejne placówki szkolne zamykane w trybie natychmiastowym. Rodzice dzieci pozostawieni na lodzie
  5. Trener polskiej kadry jest już zdrowy. Powiedział, jak pokonał wirusa
  6. Ważne dla wszystkich. Jutro Lidl, Biedronka, Dino, Żabka i Kaufland będą pracować inaczej niż zwykle

Źródło: JastrzabPost

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News