Księżna może być wściekła na Agatę Dudę! Na czerwonym dywanie symbolicznie ją upokorzyła

Księżna może być wściekła na Agatę Dudę! Na czerwonym dywanie symbolicznie ją upokorzyła Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

Agata Duda towarzyszyła ostatnio swojemu mężowi podczas kolejnych obowiązków dyplomatycznych. Nasz kraj odwiedzili bowiem przedstawiciele Kraju Kwitnącej Wiśni. Pierwsza Dama niestety nie popisała się swoim zachowaniem. Księżna może być na nią wściekła.

Agata Duda zwykle bardzo dobrze wywiązuje się ze swoich obowiązków związanych z godnym reprezentowaniem męża i towarzyszeniem mu podczas oficjalnych uroczystości państwowych. Ostatnio jednak ewidentnie zachowała się niekulturalnie. Do zdarzenia doszło podczas wizyty dyplomatycznej japońskiej pary książęcej. 

Agata Duda symbolicznie upokorzyła księżną 

Agata Duda standardowo wspierała męża podczas wizyty międzynarodowej delegacji. Niestety tym razem polska Pierwsza Dama nie popisała się swoim zachowaniem. Miała bowiem miejsce niezręczna sytuacja. 

Specjaliści od protokołu dyplomatycznego zgodnie twierdzą, że to, w jaki sposób Agata Duda potraktowała naszych gości, było nieodpowiednie. Japońska księżna Kiko może być zła na żonę prezydenta. Została przez nią symbolicznie upokorzona. 

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ 

Taka sytuacja nie powinna mieć miejsca

W piątek do Polski przybyła japońska para książęca. Obyło się to w związku z 100. rocznicą nawiązania stosunków dyplomatycznych między Polską a Japonią. Książę Akishino wraz z księżną Kiko zostali ciepło przywitani przez Andrzeja Dudę. Niestety, to jak zachowała się Agata Duda, pozostawia wiele do życzenia.

Do niezręcznej sytuacji doszło przed ambasadą Japonii w Warszawie. Dla japońskiej pary książęcej przygotowano specjalny czerwony dywan. Księżna Kiko została jednak pozbawiona możliwości skorzystania z tego honorowego miejsca. Przestrzeń przeznaczoną dla przedstawicielki Japonii zajęła bowiem Agata Duda. Pierwsza Dama nie pomyślała o tym, że być może jej zachowanie jest niekulturalne. Nie przesunęła się ani na centymetr. Wszystko zostało uwiecznione na fotografii. Ewidentnie widać na niej, że księżna Kiko została zepchnięta z dywanu.

Być może arystokratka odbierze to jako symboliczne upokorzenie i okazanie braku szacunku przez polską parę prezydencką. Ekspert od protokołu dyplomatycznego, dr Janusz Sibora, uważa, że taka sytuacja nie powinna mieć miejsca. Szczególnie niezręczne jest to w obecności delegacji z Japonii, która przywiązuje ogromną wagę do etykiety i określonych formuł zachowań. Wpadka Agaty Dudy została również ostro skrytykowana przez internautów, którzy wyrzucają jej brak kultury i wiedzy. Miejmy nadzieję, że księżna Kiko wybaczy Agacie Dudzie, a między obiema paniami nie będzie żadnych niesnasek. 

Źródło: Facebook/Kancelaria Prezydenta RP

ZOBACZ TAKŻE

  1. Dramat Aleksandry Kwaśniewskiej! Po latach zdradziła bolesną tajemnicę o swoim ojcu i aborcji
  2. Anna Komorowska w dniu ślubu z Bronisławem wyglądała jak milion dolarów! Ujawniono ich zdjęcie ślubne. Nie poznacie prezydenta!
  3. Wiadomo z jakiego powodu Beata Tyszkiewicz NAPRAWDĘ odeszła z Tańca z Gwiazdami. Strasznie smutne
  4. Setki klientów chcą roznieść Biedronkę. "Upokarzające!"
  5. Kim jest matka Agnieszki Chylińskiej? Totalnie inna postać niż córka
  6. Wielki smutek. Tak wygląda grób Darii Trafankowskiej

Źródło: Gazeta

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News