Afera
Wiadomości Pikio - 24 Marca 2015

Afera "potaśmowa" we "Wprost". Redakcja odejdzie za Latkowskim?

Tygodnik "Wprost" czekają trudne chwile. Nowym redaktorem naczelnym został Tomasz Wróblewski, który ma wzmocnić wizerunek tytułu jako "promotora przedsiębiorczości i liberalizmu gospodarczego". 

Pierwszy numer tygodnika pod wodzą nowego redaktora naczelnego ukaże się 30 marca 2015 r. „Po 15 latach wracam do Wprost z pełnym przekonaniem, że ta marka i ten zespół mogą tworzyć tygodnik, z którym identyfikować będą się najbardziej przedsiębiorczy Polacy – wiecznie poszukujący i otwarci na świat” – powiedział Tomasz Wróblewski, nowy naczelny WPROST. Problem polega na tym, że duża część redakcji tygodnika jest niepocieszona faktem, iż stanowisko redaktora naczelnego utracił Sylwester Latkowski. Dziennikarze są zaniepokojeni, że miało to związek z aferą taśmową. Dziennikarze wystosowali pismo do wydawcy tygodnika WPROST. "Z najwyższym niepokojem przyjęliśmy tryb i formę zmiany na stanowisku redaktora naczelnego "WPROST". Zbiega się ona w czasie z wyjściem na światło dzienne akt tzw. afery podsłuchowej, wśród których istnieje dokument ABW dotyczący spotkania pana prezesa z funkcjonariuszami tej służby. Treść tej notatki poddaje w wątpliwość wspólną linię redakcji i wydawnictwa dotyczącą tamtych, wstrząsających dla wszystkich dni. Oczekiwalibyśmy odniesienia się przez Pana Prezesa do tej sytuacji i odpowiedzi na pytanie, czy te sprawy są ze sobą związane" - piszą dziennikarze WPROST. Spekuluje się, że wielu z podpisanych pod listem dziennikarzy opuści tygodnik. Będzie to podobna sytuacja do tej, która niemal doprowadziła do likwidacji "Uważam Rze". Prezes Michał Lisiecki opublikował odpowiedź na Twitterze. Twierdzi, że zmiana na stanowisku redaktora naczelnego została podyktowana wyłącznie czynnikami ekonomicznymi i wskaźnikami sprzedaży tygodnika. Twierdzi, że spotkał się z ABW na prośbę Donalda Tuska. Chodziło o ochronę bezpieczeństwa i interesów państwa.wprostInni dziennikarze na Twitterze wyśmiewają formę w jakiej dziennikarze zwrócili się do Prezesa. Szczególnie chodzi o wymiętą kartkę.
fot. WPROST
Następny artykułNie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na:Obserwuj nas na Google News Google News