Pies 11 razy uciekał po adopcji i wracał do schroniska. Kiedy pracownicy odkryli, dlaczego, trudno było im powstrzymać łzy

Pies 11 razy uciekał po adopcji i wracał do schroniska. Kiedy pracownicy odkryli, dlaczego, trudno było im powstrzymać łzy Źródło: zobaczto.pl

Adopcja to bardzo odpowiedzialna decyzja na całe życie. Historia psiaka, który nie miał szczęścia do ludzi, wzrusza wielu. Choć mógł cieszyć się nowymi domami, zawsze wracał do schroniska.

Adopcja pozwala przyjąć cudze dziecko jako własne. Jest szansą na nowe życie dla wielu osób, ale i nie tylko. Adoptowane są również zwierzęta, które nie odnalazły swojego właściciela lub trafiły w złe ręce. Do schronisk trafiają pupile, które zostały porzucone lub źle traktowane i teraz czekają na nowy dom.

Niektóre ze zwierząt zostają ponownie oddane, inne otrzymują nowy do, a niektóre same uciekają i wracają do schroniska. Ten pies miał wyjątkowego pecha i aż 11 razy uciekał od nowej rodziny. Jego adopcja stale kończyła się tak samo. Choć jest uroczy i szybko znajdował sobie nowych właścicieli, zawsze sam wracał do schroniska. Nikt nie wiedział, dlaczego się tak dzieje, a prawda wyciska łzy z oczu.

Adopcja zawsze kończyła się szybkim powrotem do schroniska

Pies trafił do adopcji w 2014 roku, po tym, jak został odnaleziony błąkający się po ulicach. Weterynarze oświadczyli, że czworonóg jest krewnym psów gończych, a jego wiek oszacowali na około 3-4 lata. Nazwano go Gumby. Trafił do schroniska Charleston Animal Society North Charleston w stanie Karolina Południowa. Gumby był przyjaźnie nastawiony do ludzi, nie sprawiał problemów, był zadbany i niezwykle uroczy.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Personel był pewien, że szybko odnajdzie nową rodzinę. Tak też się stało niedługo po jego przywiezieniu. Równie szybko jednak Gumby wrócił do schroniska, do którego przyszedł sam, po ucieczce od nowych właścicieli. Niedługo po tym pojawili się chętni, aby ponownie go adoptować - i znów skończyło się to samodzielnym powrotem psa do schroniska. Łącznie sytuacja powtórzyła się aż 11 razy.

Dlaczego pies ciągle uciekał?

Dzisiaj grzeje: 1. Udawali śmierć własnego dziecka, by wzbudzić współczucie. Zapomnieli o jednym ważnym szczególe

2. Ślad po niej zaginął po wybuchu wielkiej afery. Są doniesienia o Jolancie Pieńkowskiej

Początkowo przypuszczano, że powodem ucieczek psiaka jest jego rasa, psy myśliwskie mają bowiem skłonność do włóczenia się po okolicy. Jest to dla nich naturalne, że wymykają się z domu, aby poznać otoczenie. Pracownicy Charleston Animal Society uważali jednak, że chodzi o coś więcej. Donya Satriale, behawiorystka zwierzęca, stwierdziła, że Gumby ciągle wracał do schroniska, bo miał „wiele do zrobienia”. Okazało się, że jest psem wyjątkowo empatycznym. Według pracowników kiedy pojawiał się nowy pies w schronisku to właśnie Gumby pomagał mu zaprzyjaźnić się z otoczeniem. To wzruszająca postawa czworonoga, która wyciska łzy z oczu. Choć sam nie miał szansy na nowe życie, wracał, by pomagać innym, potrzebującym zwierzętom. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Los 13. emerytury jest już przesądzony. Nie tego spodziewały się miliony emerytów
  2. Rydzyk będzie musiał przejść na emeryturę? Zbliża się koniec, duchowny jest w potrzasku
  3. 12-latka chciała pokazać nieżyjącej mamie swoje świadectwo szkolne. Na cmentarzu wydarzyły się rzeczy, które kruszą najtwardsze serca
  4. Tadeusz Rydzyk uderza w Polsat i TVN. Wplata Maksymiliana Kolbe
  5. TRAGICZNE wieści dla kierowców. Fiskus zabierze wielką część wypłaty z polisy

Żródło: zobaczto

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News