Zaadoptował chorą dziewczynkę, którą odrzuciło 30 rodzin. Reakcje ludzi są zdumiewające, codziennie słyszy to samo

Zaadoptował chorą dziewczynkę, którą odrzuciło 30 rodzin. Reakcje ludzi są zdumiewające, codziennie słyszy to samo Źródło: Instagram/trapaluca

Adopcja to szansa dla dzieci pozbawionych rodzin i bezdzietnych par. Nie każdy system legislacyjny jest jednak przygotowany na taką ewentualność - pewien samotny mężczyzna postanowił przygarnąć dziewczynkę z zespołem Downa. Z tego powodu spotyka się codziennie z zaskakującą reakcją ludzi, którzy widzą jego córeczkę.

Adopcja od zawsze była jego marzeniem. Luca w wieku 14 lat stracił swojego najbliższego przyjaciela przez nowotwór. To wydarzenie spowodowało w nim ogromną zmianę i ukształtowało całą jego osobowość. Od tamtej chwili poświęcił się pomocy osobom chorym i niepełnosprawnym. Nie miał za wiele czasu na założenie rodziny, ale to nie oznacza, że nie czuł się gotowy na ojcostwo. 

Kiedy zdecydował się na adopcję, lokalne władze nie chciały mu wierzyć

Prawo we Włoszech jest bardzo konserwatywne i zezwala na adopcję jedynie parom. Aby przejść proces, Luca musiał poświęcić wiele czasu i energii. Tych z kolei nie miał za dużo, gdyż całkowicie poświęca się pracy w swoim stowarzyszeniu "A Ruota Libra Otus".

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

W ramach organizacji udało mu się wspólnie z rodzinami niepełnosprawnych stworzyć wspaniałą przestrzeń, którą chorzy mogą zamieszkiwać wespół ze swoimi zdrowymi krewnymi. Prowadzą warsztaty rzemieślnicze, posiadają maszyny do obróbki szkła, drewna i terakoty przystosowane do potrzeb niepełnosprawnych. Ciężko było mu zostawić chociaż na chwilę to, co udało mu się zbudować.

Mężczyzna zdecydował się działać

Wiedział jednak, że jeżeli chce czerpać pełną satysfakcję z ojcostwa, musi wygrać z legislacją. Dlatego też zacisnął zęby, napisał dziesiątki apeli i próśb, w których wprost mówił, że nie chce dziecka idealnego - że ucieszy go zwłaszcza takie chore, z problemami.

Dzisiaj grzeje: 1. Legendarna polska piosenkarka zmarła na glejaka. Wstrząsające słowa męża
2. Tysiące Polaków w żałobie, nie żyje legendarny muzyk. Jego utwory od lat inspirowały młodych wykonawców

Po dwóch latach batalii udało mu się przygarnąć dziewczynkę, której został nie tylko ojcem, ale też najlepszym przyjacielem. Ich wspólną podróż dokumentuje na swoim koncie na Instagramie. Nieomal codziennie słyszy od ludzi, że mają go za bohatera, ale on nie rozumie, dlaczego tak mówią. Uważa, że każde dziecko zasługuje na miłość i że to jego przywilejem jest sprawować pieczę nad młodym ludzkim życiem, które przecież odwdzięcza się dobrem za dobro.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Kierowcy mają czas tylko do 1 grudnia. Potem posypią się mandaty na 17 tys. zł
  2. Michał Szpak pokazał BRATA! To takie CIACHO, że fanom opadły szczęki
  3. Rodzice zaginionej Madeleine McCann otrzymali nagłą niepojętą wiadomość. Zatrzęsła ich życiem, teraz nie mogą się pozbierać
  4. Jako mała dziewczynka pojawiła się w kultowym "Od przedszkola do Opola". Dzisiaj wzdychają do niej tysiące mężczyzn, onieśmiela swoim pięknem
  5. Podczas pogrzebu zajrzała do grobu męża i się przeraziła. Nie był pusty

źródło: interia

Następny artykuł Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News