Schronisko zorganizowało przyjęcie urodzinowe dla śmiertelnie chorego kota. Początek imprezy okazał się druzgoczący

Schronisko zorganizowało przyjęcie urodzinowe dla śmiertelnie chorego kota. Początek imprezy okazał się druzgoczący Źródło: facebook.com Battersea

Adopcja kota do tej pory nie doszła do skutku. Pracownicy schroniska zdecydowali się więc zorganizować zwierzęciu przyjęcie urodzinowe. Nie spodziewali się czegoś takiego.

Adopcja bezpańskiego kota była priorytetem dla pracowników schroniska. Impreza urodzinowa dla zwierzaka zapowiadało się szampańsko, niestety nie wszystko poszło tak, jak przewidywali opiekunowie.

Zorganizowali kotu urodziny, początek imprezy zaczął się nadzwyczaj fatalnie

Bezdomny, uroczy kot został od razu przyjęty do schroniska Battersea Dogs & Cats Home. Zwierzę przebywało w placówce prawie 4 miesiące i nie znalazł się nikt chętny, aby dać mu ciepły i kochający dom. 2-letnia futrzasta Monique mimo tego, że jest młoda, jej futro jest piękne i błyszczące i ma pyszczek pełen zrozumienia, nie zainteresowała nikogo. Pracownicy placówki stwierdzili więc, że spróbują zwrócić uwagę potencjalnych właścicieli w inny sposób - zorganizowali kotu urodziny, a zdjęcia udostępnili w internecie.

Pracownicy schroniska zadbali o każdy najmniejszy szczegół - udekorowali pomieszczenia girlandami i balonami, przygotowali dla kota tort z mięsa, prezenty, a informację o imprezie umieścili w mediach społecznościowych. Zależało im na gościach, być może ktoś zakochałby się w Monique od pierwszego wejrzenia. Udało się wszystko, poza jednym - na urodziny kotki nie przyszedł nikt, obecni byli tylko jej opiekunowie.

Tylko adopcja pozwoli kotu żyć normalnie. Jest jednak pewien problem

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Każdy z obecnych był w szoku - nie mogli uwierzyć, że nikt nie pokusił się na to, aby przyjść na to niecodzienne wydarzenie. Pracownicy domniemywali, że powodem, dla którego nikt nie przyszedł, a także dlaczego kot nie został jeszcze adoptowany, mógł być stan zdrowia futrzaka. U Monique stwierdzono bowiem FIV, oznacza to, że jest nosicielem wirusa nabytego niedoboru immunologicznego kotów.

Dzisiaj grzeje: 1. IMGW pilnie alarmuje przed zagrożeniem zdrowia i życia Polaków. Żywioł uderzy z destrukcyjną mocą
2. Skandaliczny plakat w szkole podstawowej. Mamy zdjęcia i odpowiedź dyrekcji

FIV jest chorobą nieuleczalną, ale jest kompletnie niegroźna dla ludzi i innych zwierząt, w tym psów. Jeśli ktoś chciałby wziąć Monique na dokocenie, jedynie drugi kot musiałby zostać zaszczepiony i byłby całkowicie bezpieczny. FIV nie wyklucza też bardzo długiego życia kota. Pracownicy nadal pracują nad tym, aby znaleźć zwierzęciu kochających właścicieli.

Najlepsze newsy dnia:

  1. Husky i pomeranian zostali rodzicami. Szczeniak wygląda jak uroczy lisek, jest przesłodki
  2. Czy koronawirusem można zarazić się od zwierząt domowych? Odpowiedzi udziela WHO
  3. Natalia Kukulska pokazała intymne zdjęcie z córką. Ciężko opanować łzy
  4. Tajny trik kucharzy na jeszcze szybsze ugotowanie idealnego makaronu. Nigdy się nie skleja, wystarczy jeden szczegół
  5. Media przekazały fatalną wiadomość. Zmarła w okropnych okolicznościach, osierociła dwójkę dzieci
  6. WHO wprowadziło pandemię. Sytuacja, jakiej jeszcze nie było

Źródło: Wamiz

Następny artykuł
Nie przegap żadnych najciekawszych artykułów! Kliknij obserwuj pikio.pl na: Google News