3-letni owczarek siedział w kącie i płakał. Nie wiedział dlaczego został bezwzględnie potraktowany

3-letni owczarek siedział w kącie i płakał. Nie wiedział dlaczego został bezwzględnie potraktowany Źródło: Instagram/roccostar_gsd

Adopcja zwierzaka może być najpiękniejszym prezentem, jaki możemy mu podarować. Wiele osób rezygnuje z opieki nad swoim pupilem, gdy pojawiają się pierwsze problemy. Ten owczarek nie miał pojęcia, dlaczego jego opiekunowie potraktowali go w tak bezwzględny sposób.

Adopcja niesie za sobą wiele radości, zarówno dla zwierzaka jak i nowego opiekuna. Trzeba jednak pamiętać, że decyzja o przygarnięciu nowego pupila powinna być przemyślana i w stu procentach pewna, gdyż decydujemy się na opiekę nad żywą istotą. Warto rozważyć wszystkie za i przeciw, gdyż oprócz wspaniałych chwil spędzonych wspólnie ze swoim pupilem, trzeba być odpowiedzialnym za jego losy. Ten owczarek niemiecki trafił do schroniska przez nieodpowiedzialność swoich byłych właścicieli.

Adopcja szansą na nowe życie 

Schronisko jest na pewno ostatnim miejscem, do którego chciałby trafić zwierzak. Smutek i rozpacz porzuconych przez właścicieli czworonogów zawsze chwyta za serce. Tak też było w przypadku Rocco, owczarka niemieckiego, który nie miał pojęcia, dlaczego jego właściciele porzucili go w schronisku. Smutny Rocco tylko siedział zgarbiony i płakał w kącie.

Okazało się, że właściciele porzucili swojego zwierzaka, bo urodziło się im dziecko. Biedny Rocco w chwili oddawania do schroniska był śmiertelnie przerażony. Był tak smutny, że patrząc na niego, łzy same cisnęły się do oczu. Na szczęście jego dramat nie trwał zbyt długo.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

 

Odwiedzająca schronisko kobieta, postanowiła nagrać filmik, na którym widać Rocco. Chciała w ten sposób zwrócić uwagę na jego sytuację i spróbować pomóc w jak najszybszym znalezieniu nowego domu. Pomysł okazał się strzałem w dziesiątkę, gdyż filmik zobaczyła Preethi Pillaipakkam, współpracująca z DFW German Shepherd Rescue. Postanowiła pomóc również Rocco. 

Dzisiaj grzeje: 1. Włączyła się kamera alarmowa. Przypadkiem odkrył, co jego dziewczyna robi z psem, gdy go nie ma
 
2. Doda nagrała starsze małżeństwo w dwuznacznej sytuacji na plaży. Pokazała filmik fanom. Byli zniesmaczeni

Okazało się, że pies waży jedynie 27 kg, a jego prawidłowa waga powinna wynosić 38 kg. Preethi przywiozła Rocco do swojego domu i należycie się nim zaopiekowała. Mimo, iż na początku pies był wystraszony i nieśmiały, po kilku dniach z Preethi nabrał pewności siebie i wrócił do formy. Teraz pies bawi się już zabawkami i z dnia na dzień staje się bardziej towarzyski. Po całej sytuacji z udostępnionym w sieci filmikiem, zgłosiło się wiele osób, które chcą zaadoptować Rocco. Teraz wolontariusze będą wybierać dla niego jak najlepszy dom. 

Najlepsze newsy dnia:

  1. Zaprosił ubogiego do baru. Na miejsce przyjechała policja
  2. Niestety, nie żyje dziadek. Uratował wnuczkę z płonącego domu, poniósł bohaterską śmierć
  3. W tragicznym wypadku straciła pamięć, nie wiedziała kim jest jej mąż. Jego reakcja rozrywa serce na pół
  4. Chylińskiej wystarczyły trzy słowa. Mistrzowską ripostę gwiazdy uczestnicy "Mam Talent" zapamiętają na długo
  5. 45-latka urodziła bliźniaki. Ojcem jest syn kobiety

źródło: funzoo

Następny artykuł