Adam Słodowy jednak ŻYJE! "Informacja o śmierci jest nieprawdziwa"

Adam Słodowy jednak ŻYJE! "Informacja o śmierci jest nieprawdziwa" Źródło: YouTube/Castorama Polska

Adam Słodowy jednak żyje! Nieprawdziwa informacja o śmierci autora kultowego programu TVP krążyły dziś w mediach. Fatalna pomyłka jest prostowana, zdementowała ją rodzina.

Adam Słodowy żyje. Dziś pojawiła się w mediach nieprawdziwa informacja o śmierci kultowego prezentera. Według tych wiadomości, autor programu "Zrób to sam" miał umrzeć w wieku 95 lat. Informacja została zdementowana po kilkudziesięciu minutach.

Adam Słodowy żyje. Nieprawdziwa informacja o śmierci prezentera

Wiadomość pojawiła się około południa. Szybko rozprzestrzeniła się po mediach, a o śmierci Słodowego informowały największe redakcje. Tymczasem okazało się, że jest to fake-news. Nieprawdziwą informację zdementował m.in. Piotr Żytnicki na swoim Twitterze.

- Informacja o śmierci pana Adama Słodowego jest nieprawdziwa. Pan Adam Słodowy żyje. Wielka kompromitacja wielu redakcji - napisał dziennikarz "Gazety Wyborczej". 

Wiadomość o śmierci prezentera zdementowała też oficjalnie rodzina Słodowego.

- Na pewno jest to fałszywa informacja. Moja mama rozmawiała z jego małżonką i mówiła, że wszystko jest w porządku - wyznał w Radiu Poznań Maciej Rozbicki, wnuk siostry prezentera.

DALSZA CZĘŚĆ TEKSTU POD GALERIĄ

Adam Słodowy zyskał popularność dzięki prowadzonemu przez siebie programowi "Zrób to sam". Prezenter pokazywał, jak z ogólnie dostępnych przedmiotów można wykonać bardziej skomplikowane rzeczy użytkowe. Programem przyciągał przed ekrany tysiące widzów. Nadawano go od 1959 do 1983 roku. Słodowy jest też autorem dobranocki "Pomysłowy Dobromir" i autorem książek poświęconych majsterkowaniu. 

Adam Słodowy urodził się w 1923 roku. W grudniu skończy 96 lat. 

uploaded

Źródło: Twitter/ Piotr Żytnicki

ZOBACZ TAKŻE

  1. Nie żyje legenda TVP. Jego nagła śmierć wstrząsnęła Polską. Tysiące osób jest w żałobie
  2. Gwiazdor Polsatu zmarł tragicznie i osierocił jedyną córkę. Do dziś opłakują go miliony Polaków. Jego córka wyrosła na ZJAWISKOWO piękną kobietę
  3. Dowbor wyremontowała dom dzieci alkoholika. Po emisji programu ojciec Chce do nich wrócić
  4. Został bankrutem, chciał się zabić. Gwiazdor Polsatu na dnie
  5. "Wymalowana jak lafirynda". Burza w sieci po zdjęciach 16-letniej córki Kaczyńskiej
  6. Są zeznania matki Dawidka!

Źródło: Twitter, TVP Info

Następny artykuł
0 Skomentuj

Którego twardziela z Pierwszej Miłości wolisz?

Komentarze 0

Ocena artykułu